İstikrar ve güvene yatırım yapılıyor

Bursa'da inşaat sektöründe nitelikli projelere imza atan Alpiş Group, Türkiye'deki güven ve istikrar ortamının devam edeceği beklentisiyle 300 daire ve 18 işyerinden oluşan yeni bir projeye başlıyor

İstikrar ve güvene yatırım yapılıyor
Ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinin başında yer alan ve son dönemde yabancı yatırımcıların gözbebeği haline gelen inşaat sektöründe yeni projeler peşpeşe geliyor. Türkiye'deki güven ve istikrar ortamı nedeniyle yabancı yatırımcıların konut projelerine yatırım yaptığı kentlerin arasına Bursa da katıldı. Bursa'da seçkin konut projeleriyle adını duyuran Alpiş Group, Yeni Yalova Yolu üzerinde AS Merkez'in karşısında satın aldığı 24 bin metrekare arsa üzerinde, 300 daire ve 18 işyerinden oluşacak projenin temelini önümüzdeki günlerde atacak. Projenin 1.5 yılda tamamlanması hedefleniyor. BUTTİM Kavşağı'nın ve yeni tramvay hattının devreye girmesiyle kısa bir süre sonra kentin yeni cazibe merkezi olacak Yalova Yolu'ndaki konut projesi yakında hayata geçirilecek. İstanbul-Bursa-İzmir Otobanı'nın faaliyete geçmesi ile ulaşımın kolaylaşmasından dolayı projedeki dairelerin önemli bir bölümünün başta yabancı yatırımcılara satılması hedeflenirken, Alpiş Group Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, "Son yıllarda Türkiye'de yaşanan güven ve istikrar ortamından dolayı, 300 daire ve 18 işyerinden oluşan projeyi hayata geçireceğiz. Alpiş Group olarak, büyüyen Türkiye'nin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

YABANCILARIN GÖZDESİ

Yeni yatırımları ile ilgili açıklama yapan Alpiş Group Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, ekonomideki güven ve istikrar ortamının inşaat sektörüne doping etkisi yaptığını açıkladı. Türkiye genelinde konut satışlarında 2015 Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 43 gibi büyük bir artış yaşandığını vurgulayan Karaalp, "Bu artışta yabancı yatırımcıların da önemli bir payı var. Tüm dünyayı takip eden yabancı yatırımcılar son dönemde Türkiye'yi tercih ediyor. Tercihlerinin sebebi de ülkemizdeki güven ve istikrar ortamı. Biz de Bursaya olan yabancı yatırımcıların ilgisinden dolayı yeni projemize start veriyoruz. Projemiz yabancılara da hitap edecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN