Engellilerin sesi olacağım

AK Parti'nin Bursa'dan çıkardığı Türkiye'nin tek engelli Milletvekili Bennur Karaburun, projelerini anlattı. Karaburun 9 milyon engelli vatandaşın sesi olarak çalışacağını söyledi

Engellilerin sesi olacağım
AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, Türkiye genelinde 9 milyon engelli vatandaşın olduğunu ve onların sesi olarak Meclis'e gideceğini ifade etti. Karaburun, "Teşkilatımızın her kademesinde çalışan ve bizimle birlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Biz teşkilat olarak gecemizi gündüzümüze katarak çok ciddi olarak çalıştık. Bu aşamada bir engelli buluşması yaptık. Bu buluşmaya 13 bin kişi geldi" diye konuştu. Karaburun "Türkiye genelinde 9 milyon engelli vatandaşımız var, onların sesi olarak Meclis'e gideceğim. Tek engelli milletvekili olarak gidiyorum. Partimizin buradaki hassasiyeti de ortadadır. 1923'ten 2005'e kadar hiçbir şekilde engelli yasası yokken AK Parti sayesinde bu yasalar gelmişti. Bundan sonra da hizmetlerimiz devam edecek. Dün de hizmet ediyorduk, bugün de ediyoruz. Yarın da edeceğiz" dedi.

SONUCU DUYUNCA SEVİNDİM
"Milletvekili olduğumu duyduğumda çok sevindim. Bunun sebebi ise Türkiye genelinde tek engelli vekil olmamdır" diyen Karaburun şöyle konuştu: "En azından bir kişi de olsa engellilerin sesi olmak için Meclis'te olacağım. Çok mutluyum, bu ben olduğum için değil başkası da olsa aynı gurur ve heyecanı yaşardım. Burada asıl amaç Meclis'te bir adayın engellileri temsil etmiş olması. Bayanlara en çok değer veren AK Parti'dir. Partimizden 40 tane bayan milletvekili var, diğer partilerde bu oran çok az."
BİZE ULAŞIN