BTSO 127 yaşında

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası127’nci yaşını Bursa protokolü ve iş dünyasının katıldığı törenle kutladı

BTSO 127 yaşında
Kuruluş yıl dönümü kapsamında oda hizmet binasında düzenlenen iftar programında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 6 Haziran 1889'da Osman Fevzi Efendi ve arkadaşları tarafından kurulan BTSO'nun köklü tarihi boyunca kent ve ülke ekonomisinin gelişmesine önemli katkılar sunduğunu dile getirdi. Başarının ulaşılacak varış noktası değil, bir yolculuk olduğunu belirten Başkan Burkay, "Odamızın vizyonu ve çalışmalarıyla Bursa, ürettiği mal ve hizmeti dünyanın dört bir yanına ihraç eden, 112 ülkeden fazla ihracat gerçekleştiren çok önemli bir güçtür. Tüm dünyanın gündeminde yer alan dördüncü sanayi devriminin eşiğinde bulunan Bursa, şükürler olsun ki bugün kurallara uyan değil, kural koyan bir kent olma yolunda hızla ilerlemektedir" dedi.

'37 BİN KİŞİLİK AİLEYİZ'
Burkay, Koza Han'ın küçük bir odasında 70 üyeyle başlayan yolculuğu bugün, 'Bursa Büyürse Türkiye Büyür' inancıyla ve 37 bin kişilik büyük bir aileyle sürdürdüklerini ifade etti. Konuşmaların ardından Burkay ve Meclis Başkanı Remzi Topuk ile Bursa OSB Başkanı Hüseyin Durmaz, kentten ayrılan Vali Münir Karaloğlu'na çeşitli hediyeler verdi. BTSO'nun 127. kuruluş yılına özel olarak hazırlanan pastayı da protokol üyeleri ve Bursa iş dünyası birlikte kesti.

'UNUTMAYACAĞIM 3 YIL YAŞADIM'
Vali Münir Karaloğlu, BTSO'nun kurulduğu günden bu yana Bursa'ya büyük değer katan projelere imza attığını ifade ederek, şunları kaydetti: "BTSO ile birlikte Bursa'da güzel bir sinerji oluştu. Bu birlik ve beraberlik sayesinde önemli başarılara imza attık. Bu ulu şehrin güzel insanları ile hiç unutamayacağım 3 yıl yaşadım. Bugün sizlere vali olarak veda ediyorum, ama insan olarak Bursalılara asla veda etmiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN