Bursaspor’un futbolcuları İstanbul’un gözdesi

Şenol Güneş döneminde 4 yıldızını Fenerbahçe, üçünü ise yabancı takımlara gönderen Timsah şimdi de Serdar Aziz için ilgi odağı oldu

Bursaspor’un futbolcuları İstanbul’un gözdesi
2 sezon önce 4 yıldızını Fenerbahçe'ye kaptıran Bursaspor'da son kale Serdar Aziz de düşmek üzere. Yeşil-Beyazlı takımla gemileri yakan tecrübeli stoper hiçbir şekilde takımda kalmayı düşünmediğini menajerine bildirirken 2 İstanbul, 2 de İngiliz takımı ile transfer görüşmelerine başladı. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray kulüpleri genç stoperi kadrolarına katabilmek için adeta yarış içine girerken Bursaspor'lu futbolculara olan zaaflarını bir kez daha gözler önüne serdi.

TİMSAH'IN KAYAN YILDIZLARI
Bursaspor Şenol Güneş döneminde parlayan yıldızlarından 4'ünü Fenerbahçe'ye, 3'ünü ise yabancı takımlara gönderdi. Ozan Tufan'ı 7 milyon euroya, Volkan Şen'i 2.5 milyon euroya, Şener Özbayraklı'yı 1.5 milyon euroya, Fernandao'yu ise 7 milyon euro ödeyerek Fenerbahçe kadrosuna dahil etti. Bakambu'yu 8 milyon euroya Villarreal'e gönderen Timsah genç yeteneği Enes Ünal'ı da 3 milyon euro karşılığında M.City'ye verdi. Arjantinli yıldız Fernando Belluschi ise Meksuka'nın Cruz Azul takımına bonservisi olmadan gönderildi.

KULÜP BULAN GİDER
Geçtiğimiz sezon Hamza Hamzaoğlu yönetiminde ligde aradığını bulamayan Timsah bu sezonda da rotayı yıldızlarına çevirdi. Balazs Dzsudzsak, Tom De Sutter, Dany Nounkeu, Cristobal Jorquera, Bakaye Traore, Mert Günok, Bekir Yılmaz ve ikinci yarıdaki performansıyla Tomas Necid'den umudunu kesen Hamzaoğlu bu oyuncuların takım bulmaları halinde gönderilmesini istedi. Galatasaray'dan kiralanan Sercan Yıldırım ve Jem Paul Karacan ile bonservisi Hertha Berlin'de olan Hajime Hosogai maliyetlerinin aşağı çekilmesi durumunda takımda kalabilecekleri belirtilirken, Eşyalarını toplayarak ülkesinin yolunu tutan Miroslav Stoch ile de yollar tamamen ayrıldı.

SON NOKTAYI KOYDU
Beşiktaş yöneticisi Metin Albayrak'ın yaptığı "Biz Serdar Aziz'i değil, Serdar Aziz bizi istiyor" açıklamasına sinirlenen Bursaspor'un milli stoperi menajerine şu talimatı verdi: "Kesinlikle Beşiktaş'ı istemiyorum. Görüşmeleri sonlandır." Bunun üzerine Serdar Aziz'in menajerinin diğer teklifleri değerlendireceği bildirildi. Milli oyuncuyu Türkiye'den Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yanı sıra İngiltere'den birkaç kulüp istiyor.

BAŞKAN'DAN İLGİNÇ SERDAR AZİZ YORUMU
Bursas por Başkanı Ali Ay, 6 milyon euro bonservis bedeli istedikleri milli futbolcu için ilginç açıklamalarda bulundu. Başkan Ali Ay, Serdar Aziz ve transferler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Uzun süredir çözüme kavuşmayan Serdar transferi konusunda ilginç bir açıklamada bulunan Başkan Ay "Serdar Aziz konusu gerçekten bıktırdı. Transfer belirsizliği çözülsün, evime biblosunu yaptıracağım" diyerek konuya esprili bir yaklaşımda bulundu. Tom de Sutter için görüşmelerin devam ettiğini belirten Ali Ay; "Futbolcu için önceden gelen menajer oyuncuyu bedelsiz olarak istedi. Biz Sutter'den para kazanmadan göndermeyeceğimizi söyledik. Bursaspor'un menfaatlerini düşünüyoruz. Görüşmeler devam ediyor. 2-3 hafta içerisinde bu konu da çözüme kavuşur" açıklamasında bulundu.
BİZE ULAŞIN