Yıldırım’da yaz çocuklara güzel

Yıldırım Belediyesi’nin yaz okullarında kayıtlar başladı. Futboldan yüzmeye, masa tenisinden dağcılığa 16 branşta düzenlenecek yaz okullarına ilgi büyük

Yıldırım’da yaz çocuklara güzel
Çocukların sağlıklı ve tam donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak adına projeler geliştiren Yıldırım Belediyesi, okulların tatil olması ile birlikte binlerce çocuğa spor eğitimi verecek. Futbol, Jimnastik, basketbol, karate, yüzme, fıtness, masa tenisi, taekwondo, voleybol, satranç, tenis, atletizm, boks, dağcılık, güreş ve halter olmak üzere 16 branşta düzenlenecek olan yaz spor okullarının kayıtları başladı. Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi ve Dr. Sadık Ahmet Spor Tesisleri'nde 20 Haziran'dan 10 Eylül'e kadar dönemler halinde eğitimler verilecek.

SPORA TAM DESTEK
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Spora ve sporcuya her türlü desteği sağladık. Bu çalışmalarımızın karşılığını da alıyoruz. Geçtiğimiz yıl, Yıldırımlı sporcular katıldıkları ulusal ve uluslararası turnuvalarda 400'ün üzerinde madalya kazandılar. Sportif başarının en büyük noktasında ise sporcularımız, Yıldırım'ı olimpiyatlarda temsil edecek. Çocuklardan gençlere ve kadınlara toplumun tüm kesimlerini spora teşvik ediyoruz" dedi. Yıldırım'ın 250 bini aşkın genç nüfusuyla büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Edebali, "Şehrimizi ve ülkemizi geleceğe taşıyacak olan gençlerimize güvenimiz tam. Onların her zaman yanında olarak desteklerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN