TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

FETÖ tehditleri bizi yıldırmadı

FETÖ’ye peşkeş çekilen araziyi örgütün elinden alan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Tehdit ettiler yılmadık. Şimdi milletimiz bizi tebrik ediyor” dedi

FETÖ tehditleri bizi yıldırmadı

SABAH Gazetesi'nin 14 Kasım 2014'te manşetine taşıdığı "80 milyonluk paralel koltuk" haberi sonrası harekete geçen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kamuya ait arsaya konan FETÖ'ye karşı savaş açtı. Tüm tehditlere rağmen örgüte finans sağlayan Orhangazi Üniversitesi'ne mühür vuran Başkan Edebali şimdi verdiği mücadelenin haklı gururunu yaşıyor. O dönem üniversiteyi mühürlediği için hakkında onlarca dava açılan ve yargılanan Başkan Edebali, şimdi el konularak devlet üniversitesine tahsis edilen yerleşkeyi gezdi. Bursa Teknik Üniversitesi'ne devredilen yerleşkeyi ziyaret eden Başkan Edebali, FETÖ üyelerinin himmet karargahı olarak kullandığı ve 7 yıldızlı otel konforu taşıyan gizli odalar ile öğrencilerin 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylar ile ilgili hazırladıkları fotoğraf sergisi hakkında bilgi aldı.

FETÖ'DEN ALINDI
Göreve geldikleri günden itibaren FETÖ'nün Yıldırım'daki faaliyetlerini mercek altına alarak, hukuki zemin çerçevesinde etkin bir mücadele başlattıklarını vurgulayan Edebali şöyle dedi: "Yasalara aykırı olarak yapılan bölümleri mühürleyerek, 1.6 milyon lira ceza kestik. Dışarıdan eğitim kurumu gibi görünüp, içeride ise pırıl pırıl gençlerimizi zehirlemeye çalışan bu nifak yuvasına karşı etkin bir mücadele yürüttük. Milletin imkanlarıyla yapılan üniversite, FETÖ'den alınarak milletin evlatlarına hizmet eder hale geldi."

FETÖ TEHDİT ETTİ MİLLET TEBRİK ETTİ
Terör örgütüne karşı aldıkları önlemlerin bazı şer odaklarını harekete geçtiğini de hatırlatan Başkan Edebali, "Ancak onların planlı şekilde yürüttükleri tehditlere ve şantajlara boyun eğmedik. Kararlılıkla ve korkusuzca bu yapılanmanın üstüne gitmeye devam ettik. Binlerce vatandaşımız, kararımızdan dolayı bize teşekkür etti. FETÖ mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizim için önemli olan onların tehditleri değil, milletimizin tebrikleri" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN