Vakıfköy parkında çalışmalar tam gaz

Büyükşehir Belediyesi, içinde spor sahaları, yüzme havuzu, suni gölet ve 250 bin metrekarelik yeşil alan bulunan Vakıfköy Spor ve Kent Parkı için çalışmalarına hız verdi

Vakıfköy parkında çalışmalar tam gaz

Bursa'da kaçak ve çarpık yapılaşma nedeniyle parklardan yoksun kalan tüm semtler yeniden yeşille buluşuyor. İlk etapta halkın nefes alabileceği alanlar oluşmak amacıyla büyük park yapımı projelerine ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Hüdavendigar Kent Parkı, Beşevler Bölge Parkı, Mimar Sinan Sağlık Parkı başta olmak üzere her semte kazandırdığı parklara Vakıfköy Spor ve Kent Parkı'nı da ekliyor.

BURSA NEFES ALACAK
Vakıfköy Spor ve Kent Parkı'nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım'ın kişi başına düşen yeşil alan miktarında en alt sırada yer aldığını belirterek, bu tür park ve yeşil alan düzenlemeleriyle ilçeye nefes aldıracaklarını söyledi. Parkın spor imkanı da sunduğunu belirten Başkan Altepe yaklaşık 250 bin metrekare yeşil alana sahip olacak park içinde her türlü futbol müsabakasının yapılabileceği 68 x 105 metre abatlarında 2 futbol sahası ve tribünlerinin bulunacağını dile getirdi.

HEM YÜZME HAVUZU HEM SUNİ PARK VAR
Başkan Recep Altepe, "Bölgedeki amatör kulüplerinin kullanabileceği idman sahası ve soyunma odaları olacak. Yüzme havuzu olacak. Park içinde 15 bir metrekare alana suni göl ve gölün çevresine yürüyüş yolları yapılacak" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN