Kardeşlik için paylaşmaya devam

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken Yıldırım Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor

Kardeşlik için paylaşmaya devam
İnsan odaklı hizmet anlayışı kapsamında özellikle ihtiyaç sahiplerine her türlü desteği sağlayan Yıldırım Belediyesi, hayata geçirdiği 'Yıldırım Sosyal Kart' uygulamasıyla binlerce ailenin yüzünü güldürdü. Şubat 2016 itibariyle hayata geçirilen uygulama kapsamında 14 bin 604 aileye anlaşmalı market zincirlerinde geçerli olan 'Yıldırım Sosyal Kart' teslim edilerek destek sağlandı. Yıldırım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne yapılan müracaatlarının değerlendirilmesi sonucunda tespit edilen ihtiyaç sahipleri, teslim aldığı kart ile alışverişte dilediği gıda ürünü alabiliyor. Diğer yandan projeler sayesinde 2016'da 2 bin 283 kişiye giysi yardımı yapılırken, 112 adet de soba dağıtıldı.

'KARDEŞLİK PEKİŞİYOR'
Öncelikli hedeflerinden birisinin Yıldırım'ı dayanışma, paylaşma ve kardeşlik şehri haline getirmek olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Millet olarak bizi güçlü kılan en önemli hasletlerimiz, dayanışma ve paylaşma duygularımızdır. Bizler 'komşusu aç iken tok uyuyan bizden değildir' şiarını ilke edinen bir itikadın mirasçılarıyız" dedi. Başkan Edebali, "Sosyal çalışmalarımızla gıdadan giysiye, kırtasiyeden çorba dağıtımına, tekerlekli sandalye yardımından iftar ve sahur yemeklerine, aşure ikramından Paylaşım Atölyesi'ne kadar toplamda 497 bin 715 insanımıza ulaştık. Yardımlarımızı sadece Yıldırım'la da sınırlı tutmadık. İnsanlık dramının yaşandığı Suriye, kardeş şehrimiz Batman'ın Sason ilçesi başta olmak üzere, farklı bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine de ulaştık" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN