Medicabil 7’nci yaşını kutladı

Bursa Özel Medicabil Hastanesi, 7’nci yılını çalışanlarıyla birlikte özel bir etkinlikle kutladı. Hastane yöneticileri ve personeli 7’nci yılı birlikte pasta keserek kutladı

Medicabil 7’nci yaşını kutladı
Konferans salonunda düzenlenen etkinlikte Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, kalite yolculuklarını hastane personeliyle paylaştı. Prof. Dr. Bilgen, "Bizim serüvenimiz 8 yıl önce 'Bir hastane açarsak nasıl hizmet veririz?' sorusuyla başladı. Ekibimizi topladık ve hemen işe koyulduk. Büyük bir özveriyle çalışarak bugünlere kadar geldik. 150 yıllık bir hastane olma yolunda 7'nci yıla girdik" dedi.

"REFERANS SAHİBİ BİR
Özel Medicabil Hastanesi çalışanlarının yoğun emek harcayarak, sağlık hizmetlerinde kalite çıtasını sürekli yukarı taşıdıklarını söyleyen Bilgen, "Bizim bu noktaya ulaşmamızda her bir çalışanımızın katkısı var. Her birinizin işi çok değerli. Ameliyattan pansumana kadar hepimizin görevi son derece kutsal. Yaptığımız iş bir bütün. Biz bir takımız. Birbirini tamamlayan unsurlara sahibiz. Bu bütünün parçası olarak üzerimize düşeni yaparak evimize huzur içinde gidiyoruz. Sizinle birlikte olduğumuz, ekip ruhunu yakaladığımız, beraber ileriye bir adım daha atabildiğimiz için gururluyuz. Yalın hastane modelini sahada görülmesini sağlayan ve Türkiye'ye referans olan ekip burada" diye konuştu.

"GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN
2017 yılında vites büyüteceklerini söyleyen Prof. Dr. Bilgen, "Hastanemiz tarafından üç proje daha gündeme getirildi. Sıfır enfeksiyon anlayışı ile hastaların tekrar başvurularını en aza indirmek ve hızlı iyileşme süreci sağladık. Bir de son zamanlarda dile getirdiğimiz risk değerlendirmesi konusu var. Hastanemizdeki risk alanlarımızı ölçüp, biçip riskleri sıfıra indirmeyi hedefliyoruz. Hastanemizi çok daha iyi bir yer haline getireceğiz. Geri dönüşü olmayan bir yoldayız. Yaptığımız çalışmalarla özel hastaneler ve kamu hastaneleri tarafından izlenen bir kurum olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu bir topluluk hareketi. Her birimizin bu başarıda emeği var" dedi. Programın sonunda Prof. Dr. Bilgen, Prof. Dr. Kutlay, hastane yöneticileri ve personeli 7'nci yılı birlikte pasta keserek kutladı.

'BU NOKTAYA HEP BİRLİKTE GELDİK'
Özel Medicabil Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Oya Kutlay da 7 yılda çok önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini vurgulayarak, "Bu noktaya hep birlikte geldik. İlk günden bu yana birlikte olduğumuz ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var. Çok daha uzun yıllar bir arada sağlıkla, ileriye doğru beraber yürüyeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN