Bursa’nın ilk teknolojİ fen okulu

Son yıllarda Avrupa’da gittikçe yaygınlaşan teknoloji fen okullarının Bursa’daki ilk örneğini Kültür Eğitim AŞ gerçekleştirdi. Okulda eğitim, anasınıfından fen lisesine kadar bir bütün olarak verilecek

Bursa’nın ilk teknolojİ fen okulu
Eğitimde 22 yılı geride bırakan Kültür Eğitim AŞ'nin Bursa Özlüce'de açtığı kampüs, uluslararası standartlarda ve toplam, 17 bin 500 metrekare alanda eğitim verecek. Kampüste, anaokulu, ilkokul, ortaokul, fen ve anadolu lisesi bölümleri bulunacak. Teorik eğitimin yanında, tüm pratik uygulamaların etkileşimli sınıflarda yapılacağı "teknoloji fen okulları" öğrencilerine ilkokuldan itibaren milenyum çağının dili olan kodlama ve yazılım dillerini de öğretecek. Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek hedeflediklerini vurgulayan Kültür Eğitim AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atış "Teknoloji fen okullarının 5 temel hedefi var. Özgüveni sağlam, etik değerleri güçlü bir gelecek, matematik zekasını iyi kullanabilme, İngilizce konuşabilme, anlayabilme, yazılım dillerine hakimiyet ve kodlama yapabilme, son olarak da entelektüel birikim. Yazılım dünyada katma değeri en yüksek alan haline geldi. Genç nüfus gücümüzle bu yönde ciddi bir potansiyele sahibiz. Eğitimle bu potansiyeli harekete geçirmek, Bursa'ya bir silikon akademisi kazandırmak istiyoruz "diye konuştu.

"ÖZEL BİR MİMARİYE SAHİP"
Kültür Eğitim AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurettin Sırakaya, "Teknoloji fen okullarını eğitimin silikon vadisi gibi kurguladık. Gerek mimarisi, gerekse mühendisliğiyle öğrencinin ve eğitim grubunun tüm ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip" dedi.
BİZE ULAŞIN