Mobilya sektöründen 50 bin ek istihdam sözü

MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç “Hükümetimiz bize gereken KDV indirimini verdi. Biz de yıl sonuna kadar 50 bin kişiye ek istihdam yaratacağız” dedi

Mobilya sektöründen 50 bin ek istihdam sözü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısına destek veren Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, KDV indiriminin etkisiyle yıl sonuna kadar 50 bin kişiye ek istihdam yaratmak için planlama yaptıklarını dile getirdi.

KDV İNDİRİMİ SEVİNCİ
Güleç, mobilya sektörünün dolaylı olarak 500 bin kişiyi istihdam eden bir sektör olduğuna dikkati çekerek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın işadamları düzeyinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) nezdinde başlattığı istihdam politikasını destekliyoruz. Gerçekten mobilya sektörü, emek yoğun bir sektör. Bizim tek derdimiz daha fazla insan çalıştırmak" diye konuştu. Bir süre önce hayata geçirilen KDV indiriminin sektörü olumlu yönde etkileyeceğini ve alışverişe hareket getireceğini ifade eden Güleç, ek istihdam yaratmak için adımlar attıklarını belirtti.

PLANLAMA YAPILI YOR
Güleç, ülke genelinde sektörel dernekler marifetiyle çalışmalara başladıklarını ve 50 bin ek istihdam hedeflediklerini dile getirdi. Mobilya sektörünün 2017 beklentilerini ve hedeflerini de anlatan Güleç şunları söyledi: "Mobilya sektörü olarak 2017'de zaten Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz bize gereken KDV indirimini verdi. Biz de yıl sonuna kadar 50 bin kişiye ek istihdam yaratmak için planlama yapıyoruz. Türkiye'nin her yerinde bizim derneklerimiz var. MOSFED olarak mobilya dernekleri nezdinde girişimleri başlatıyoruz. Türkiye genelinde mobilya sektörü olarak 50 bin ek istihdam yapacağız."

BURSALI TEKSTİLCİLER FRANSIZLARLA İŞBİRLİĞİ MASASINA OTURDU
Premiere Vision ve Texworld gibi sektörün küresel çaptaki oyuncularının ağırlandığı fuarlara katılan BTSO üyeleri, ikili iş görüşmeleriyle de sektörün ihracatına daha fazla katkı sağlamayı amaçlıyor. BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Bursalı 575 firmanın Fransa ile ihracat yaptığını söyledi. Kuş, Bursa'da 60'a yakın Fransa sermayeli firmanın faaliyet gösterdiğini vurguladı. Kuş Bursalı firmaların fuarlara katılıp yeni işbirlikleri yarattığını söyledi.
BİZE ULAŞIN