Tarihte yolculuk için geri saym

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise ikinci büyük panoramik müzesi olma özelliğine sahip Panorama Bursa Fetih Müzesi tüm görkemiyle yükselmeye başladı. Müze yıl sonunda açılacak

Tarihte yolculuk için geri saym
Bursa'nın fethi ve Osmanlı Imparatorlugu'nun kurulusunu aslına en uygun sekilde ziyaretçilere aktaracak olan 'Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi'nde çalısmalar tüm hızıyla devam ediyor. Osmangazi Belediyesi'nin Bursa'ya deger katacak en önemli projelerinden biri olan müzenin kaba insaatı tamamlandı. Kubbenin beton blokları dikilirken, çelik çatının kaplama islemlerinde de sona gelindi. Insaat çalısmalarına paralel olarak müzenin sanatsal bölümünü olusturan panoramik resim ve 3 boyutlu platform da tamamlanmak üzere. Osmangazi Belediye Baskanı Mustafa Dündar, müzenin 2017 sonunda hizmete açılacagını söyledi.

"BURSA'YA DEĞER KATACAK"
Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi insaatını gezerek çalısmalar hakkında bilgiler alan Baskan Dündar, "Müze insaatında çalısmalar tüm hızıyla devam ediyor. Su anda kubbe bölümünde yer alan çelik bloklar yerlestiriliyor. Çelik çatı birkaç hafta içerisinde tamamlanacak. Kaba insaatın dıs kaplamasının da yapılmasıyla birlikte müzenin iç bölümündeki çalısmaların startını verip, sanatsal bölümün montajına baslayacagız. Hedefimiz, 2017 yılının sonuna kadar müzenin açılısını gerçeklestirmek. Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi, mimarisi, konusu, sanatsal ve teknik özellikleriyle Bursa'ya ayrı bir deger katacak" dedi.

ZİYARETÇİLER TARİHTE YOLCULUĞA ÇIKACAK
Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi ile hedeflerinin tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkmak olduğunu belirten Başkan Dündar, "Müze, şehrimizi ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçilerimize, Osmanlı'nın kurulduğu yerde, tarihe yolculuk imkanı sunacak. Aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu'nun, beylikten cihan devletine doğru giden yolculuğunu ve bu yolculuğun en önemli noktalarından birisi olan Bursa'nın fethini anlatacak. Müzeyi ziyaret edenler çok farklı bir deneyim yaşayacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN