Kavram Okuları’ndan bir kampus daha

Eğitim yolculuğunun 43 yılında kabuğuna sığamayan Kavram Eğitim Kurumları Yıldırım-Millet Mahallesi’nde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerine hizmet vereceği yeni kampusunu açıyor

Kavram Okuları’ndan bir kampus daha
Bursa'da 2015'te eğitim hayatına başlayan Kavram Okulları Nilüfer Kampusu'nun ardından 2017-2018 eğitim öğretim döneminde Yıldırım Millet Mahallesi'nde Anaokulu, İlkokul , Ortaokul ve Anadolu lisesi öğrencilerine hizmet edecek, spor salonu, yemekhane, etüt odaları, konferans salonu gibi çeşitli aktivite alanları ile tam donanımlı bir eğitim hizmeti sunmayı hedefliyor. Kavram Okulları'nda eğitim çalışmaları öğrencilerin hem kişilik hem sosyo-kültürel hem de akademik alanda gelişmesini sağlayacak şekilde, onların ilgileri doğrultusunda oluşturuluyor.

RENKLİ MİMARİ DİKKAT ÇEKİYOR
Öğrencilerin okulda mutlu ve başarılı olması gerektiği prensibi ile hareket eden Kavram Okulları Yönetimi, alanında uzman deneyimli öğretmen kadrosu, akıllı tahtalar ile donatılmış teknolojik sınıfları, görsel sanatlar laboratuvarı, müzik laboratuvarı, fen ve bilişim laboratuvarları, konferans salonu ve geniş etkinlik alanları ile geleceğe yeni bir Kavram Nesli yetiştirmeyi hedefliyor. Renkli mimarisi ile dikkat çeken Kavram Okulları Yıldırım-Millet Mahallesi kampusunda öğrencilerin sıkılmadan, hem eğlenecekleri hem de öğrenecekleri bir ortam hazırlandı. 550 kişilik büyük konferans salonu ile, yıl içerisinde işadamlarını, sporcuları, bilim adamlarını davet ederek seminerler verdiren Kavram Okulları öğrencilerinin geleceğe ışık tutan insanlardan esinlenmelerini ve kendilerine geleceği değiştirecek hedefler koymalarını sağlıyor. Her yıl düzenlenen sergileri ile, öğrencilerini sanatın her alanına teşvik eden kavram okulları, bunun yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de yer alarak öğrencilerine kardeşlik duygusu, doğa sevgisi, empati duyma gibi bir çok kavramı benimsemiş bilinçli bir nesil yetiştiriyor. Yabancı Dil'de İngilizce sınırına takılmayan Kavram Okulları, 4 yaşında başlattığı yabancı dil eğitiminde birinci yabancı dil olarak İngilizceyi öğretirken, Almanca, Fransızca ve Japoncayı da seçmeli ikinci yabancı dil olarak öğrencilerine kazandırıyor. Yabancı dili etkin konuşabilen bir nesil hedefleyen yönetim, sınıf bazında yabancı öğretmenler, özel ingilizce edinim yazılımları ve yaşayarak dil pratiği yapma imkanı sunuyor.
BİZE ULAŞIN