Mutlu aile temelleri Yıldırım’da atılıyor

Yıldırım Belediyesi Evlilik ve Aile Okulu’nun 2016- 2017 birinci eğitim dönemini başarıyla tamamlayan 186 kursiyer sertifikalarını düzenlenen törenle Edebali’nin elinden aldı

Mutlu aile temelleri Yıldırım’da atılıyor
Barış Manço Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen sertifika törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin yanı sıra AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, uzman klinik psikolog Yalçın Kireççi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Başkan Edebali, hayata geçirdikleri evlilik ve aile okulunun ilçedeki çiftlerin kuracakları hayatları sağlam temellere oturtmasında önemli katkılar sağladığını söyledi.

SAYGI GÖSTERİYORUZ
Evliliklerin sağlam temeller üzerine kurulmasının önemine değinen Başkan Edebali, "Mutlu Yıldırım'ın mutlu ailelerle sağlanacağının bilinciyle okulumuzda evlenecek çiftlere ve evli çiftlerimize aile içi iletişim, psikolojik danışmanlık, tıp ve evlilik ile kişisel gelişim ve toplumsal cinsiyet konularında eğitimler verdik. Eşlerin kendilerini ve birbirlerini tanımaları, aile içi ilişkilerde empati kurma yaklaşımını özümsemeleri, aile sorunları ile baş edebilme becerileri kazanımları, eşlerin bireysel, toplumsal ve hukuki sorumluluk taşıyabilmeleri, aile bireylerinin yaşama sevinci ile birlikte hayatı paylaşabilmeleri ile aile ve toplumsal ilişkilerde değerlere uygun davranışlar geliştirmesini amaçladık" dedi. Evlilik ve Aile Okulu'nun sertifika töreninde bir sunum gerçekleştiren uzman klinik psikolog Yalçın Kireççi, aile hayatının önemini anlatan aile ev alışkanlıklar isimli bir sunum gerçekleştirdi. Verdiği örnekler ile aile hayatının önemine vurgu yapan Kireççi, böyle bir okulu hayata kazandırdığı için Edebali'ye teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN