3 yılda 300 proje

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 3 yılda 300 projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Baran, önümüzdeki 2 yıl boyunca 200 milyonluk yatırım sözü de verdi

3 yılda 300 proje
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 2014'te göreve geldikten sonraki süreçte kentsel yatırımlar, sosyal projeler ve uygulamaları ile ilgili sunum yaptı. Bedeli 300 milyon lira olan 300 projesini Körfez halkıyla paylaşan Baran, programda tüm projeleri tek tek saydı, maliyetleri hakkında bilgi verdi. Halka hesap veren bir belediye olduklarına dikkat çeken Baran, "Hiç projemizi günü kurtarmak adına yapmadık. 5 yıl içinde 500 milyon liralık yatırımı gerçekleştirmiş olacağız" dedi. Tütünçiftlik Park Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, AK Parti Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevil Özbek ve Körfez halkı katıldı.

'İLİM' KENTİ OLACAK
"Geçtiğimiz günlerde 36 projenin açılışını Bakanımız Fikri Işık Bey'in katılımıyla yaptık" diyen Baran, "Orada bir de Körfez Kampüsümüzün temelini attık. 4 bin 500 öğrencilik bir kampüs olacak. Hereke'de bir fakülte yapmak için çalışma başlattık. İlimtepe'de bir üniversite projemiz var. Eğitime 3 yılda verdiğimiz destek sadece bunlar değil. 10 milyon liralık yatırım yaptık. Çünkü eğitim denilince bizim için akan sular duruyor. Okullarımızın ihtiyaçlarını karşılarken, çocuklarımıza moral olsun diyerek 5. sınıf öğrencilerine de sadece bu yıl 3 bin 400 bisiklet dağıttık. Eğitimleri için spor da önemliydi. 'Sporun Başkenti Körfez' sloganı ile oluşturduğumuz Spor Akademileri'nde şu an 6-16 yaş arası 3 bin 500 öğrencimiz eğitim görüyor. Ve bunlar arasında artık Dünya Şampiyonu, Türkiye Şampiyonu sporcularımız var" dedi.

TARİHE ÖNEM VERDİK
Hereke Kalesi, Kutluca Telgrafhanesi, Abdulaziz'in Av Köşkü, Taşköprü gibi birçok projeyi restore ederek tekrar Körfez'e kazandırma adına çalışma başlattıklarını anlatan Baran, "Sarnıç Han'ın inşaatı devam ediyor. Geçen ay İlimtepe Kültür Merkezi'mizin de temelini attık" diye konuştu.

KÖRFEZ'E MODERN HASTANE
"Körfez Devlet Hastanemiz yeterli değildi" diyen Baran, "Bakanlıkla görülmeler yaptık. Yatırım bütçesine alamadıkları için 'biz yaparız' dedik. Oranın da projesini tamamladık. Kısa süre içerisinde de ihaleye çıkarak Körfez'de hak ettiği modern bir hastane binasını kazandıracağız. Sosyal belediyecilik anlamında da yeni doğan bebeğe 'hoş geldin' derken, askere giden evlatlarımıza da 'hayırlı teskereler' diyor, çeşitli hediyeler veriyoruz. Üniversite öğrencilerimize burs veren tek belediyeyiz" dedi.
BİZE ULAŞIN