160 yabancı işadamı yatırım için Bursa’da

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ticari Safari Projesi kapsamında gıda sektörüne yönelik bir alım heyeti programı gerçekleştirildi. 20 ülkeden 160 iş dünyası temsilcisi Bursalı firmalarla buluştu

160 yabancı işadamı yatırım için Bursa’da
Bursa ekonomisinin ihracatını ve rekabetçiliğini güçlendirmek için çalışmalarını sürdüren BTSO, yeni bir alım heyeti organizasyonuna daha imza attı. Ekonomi Bakanlığı destekleriyle yürütülen Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme Projesi kapsamında birçok sektörde alım heyeti organizasyonu gerçekleştiren BTSO, Ticari Safari Projesi ile gıda sektörü temsilcilerini yurt dışından gelen yabancı alıcılarla bir araya getirdi. Bursalı 35 firmanın stant açarak ürünlerini tanıttığı organizasyonda, Suudi Arabistan'dan Katar'a, Ortadoğu coğrafyasından AB ülkelerine kadar 160 yabancı alıcı yer aldı. Ur-Ge projesi kapsamında 'Bursa Food Point' kurumsal markası altında bir araya gelen sektör temsilcileri, Bursa Sheraton Otel'de düzenlenen organizasyonda önemli iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

BTSO BİZİ CESARETLENDİRDİ
BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş ve Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, program kapsamında Bursalı firmaların standını ziyaret etti. BTSO heyeti ile birlikte Suudi Arabistan'ın Bin Dawood marketler zinciri Yönetim Kurulu Üyesi Abdul Khaliq Bin Dawood ve şirket yöneticileri de Bursa ürünlerini inceledi. Bursa'da bulunmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen Dawood, BTSO tarafından düzenlenen alım heyeti programının kendisi için çok anlamlı olduğunu vurguladı. Dawood, "BTSO'nun misafirperverliği üzerine Bursa'ya geldim. Bursa ürünlerinin kalitesi bizi mutlu etti. BTSO'nun yapmış olduğu davet, bize Bursa pazarına yönelmemiz konusunda cesaret verdi" dedi. Dawood, alım heyeti organizasyonunun Bursa ürünlerini daha iyi tanımalarını sağladığını söyledi. Bursa ile ticari anlamda işbirlikleri yapabileceklerinin mesajını veren Dawood, şöyle konuştu: "Bursalı firmalarımızın ürünleri güzel ve lezzetli. Ben daha önce birçok defa Bursa'ya geldim. Ancak ticari anlamda ilk defa Bursa'da bulunuyorum. Önümüzdeki günlerde bazı ürünlerin satın alımı konusunda yeni bir ticaretin başlamasını istiyoruz."

BURSA'YA DEĞER KATAN MÜŞTERİLER GETİRİYORUZ
BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, gıda alanında ilk alım heyeti organizasyonunu gerçekleştirdiklerini söyledi. Alım heyeti organizasyonunun sektör temsilcilerinin ticaretini büyütmesine büyük katkı sağladığını vurgulayan İsmail Kuş, "Ticari Safari Projesi kapsamında yurt dışından önemli alım heyetlerini Bursa'da misafir ediyoruz. Bursa'ya değer katan ürünlere Bursa'ya değer katacak müşterilerimizi getirdik. Bu çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN