İlk mezunlardan şenlik gibi tören

Özel Uludağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk mezunlarını verdi. Şenlik havasında geçen mezuniyet töreninde mutluluk ve hüzün aynı anda yaşandı

İlk mezunlardan şenlik gibi tören
Yoğun bir seneyi daha geride bırakan Özel Uludağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri mezuniyet coşkusu yaşadı. Okulun ilk mezunları olan öğrenciler mutluluk ve hüznü aynı anda yaşadı. Mezuniyet törenine ilgi yoğundu. Çocuklarını bu yaşa kadar getirip evlatlarının geleceği için büyük emek harcayan veliler de çocuklarının mezuniyet coşkusuna ortak oldu. Öğrencilere temsili olarak sınıf öğretmenleri tarafından diplomaları takdim edildi. Öğrenciler her ne kadar mezun oldukları için sevinseler de arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılacakları için göz yaşlarına hakim olamayanlar da vardı. Duygu dolu mezuniyet töreninde protokol konuşmalarının ardından kep atma töreni gerçekleşti. Aileleriyle bu mutlu günü fotoğraf karesiyle ölümsüzleştiren öğrenciler öğretmenleri ve arkadaşlarıyla vedalaşmaya başladı.

4 YIL, 4 GÜN GİBİ GEÇTİ
Mezun olan öğrencilerin, okulun ilk hemşire ve acil tıp teknisyen adayları olduğunu vurgulayan Özel Uludağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurucusu Özcan Alagöz ilk olarak okul öğretmenlerine teşekkür etti. Daha sonra velileri işaret ederek, "Evlatlarımızın, yapmış olduğunuz fedakârlıklara layık olacaklarından asla şüpheniz olmasın" diyen Özcan Alagöz şunları söyledi: "Kocaman 4 yıl, 4 gün gibi geçti. Şükürler olsun ki üzücü herhangi bir olay yaşamadan sizleri mezun ettik. Yuvadan uçmanıza sayılı günler kaldı. Mezun olduğunuz için seviniyoruz ama aramızdan ayrılacağınız için üzülüyoruz. 4 yıllık eğitim sonunda üniversiteye veya iş hayatına uğurluyoruz. Mezun olsanız da bütün personelimizin gönlünde kalacaksınız. Burası sizlerin yuvası olmaya devam edecektir. Bütün toplumların umut ve güvenceleri genç nesillerdir. Atatürk İlke ve İnkılâplarını bilen ve uygulayan, vatanını, milletini, bayrağını seven bireyler olmanızı temenni ediyor, hepinize şükranlarımı sunuyorum"
BİZE ULAŞIN