Osmangazi, örnek okul projesiyle fark yarattı

Osmangazi Belediyesi tarafından 2014’te temeli atılan Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi, eğitim öğretimde fark yarattı

Osmangazi, örnek okul projesiyle fark yarattı
Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa'ya kazandırılan Türkiye'nin tek çatı altında inşa edilmiş en büyük okulu olan Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 38 ülkeden toplam 85 yabancı, Türkiye'den ise 68 Türk öğrenci eğitim görüyor. Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa'ya kazandırılan dev eğitim kompleksinde geleceğin başarılı gençleri yetişiyor.

'İDEALİST BİREYLER YETİŞECEK'
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 2014 yılında temelini attıkları okulun 2 yıl gibi kısa sürede hizmete açıldığını belirterek, "38 farklı ülkeden 85 yabancı öğrencinin bulunduğu okulumuzda, 68'i ülkemizden, 22'si de hafız toplam 175 öğrenci öğrenim görüyor. Okulumuz, 30 derslik, yemekhanesi, yatakhanesi, açık ve kapalı spor salonu, laboratuvarları, atölyeleri ile ülkemizin örnek okullarından birisi. Hedefimiz, dünyanın dört bir yanından gelen bu çocukların manevi değerleri özümsemiş, bilimsel düşünen, uluslararası düzeyde dünyaya değer katacak, idealist bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak. Dünyaya ve insanlığa duyarlı, kimliğini manevi değerlerle şekillendirecek, donanımlı, üstlendikleri görevlerde rol model olabilecek, İslam inanç ve kültürünün yaşatılmasına katkı sağlayacak bireyler yetiştirmek" dedi.

38 ÜLKEDEN 85 YABANCI ÖĞRENCİ
Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 38 ülkeden 85 yabancı, Türkiye'den 68 öğrenci eğitimini sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN