Osmangazi’de minik dostlar güvende

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi ekipleri, birçok sahipsiz kedi ve köpeği yeni sahiplerine kavuşturdu

Osmangazi’de minik dostlar güvende
Sokak hayvanlarının daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürebilmeleri için 10 yıldır faaliyet gösteren Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, Türkiye'nin her yerindeki yardıma muhtaç sokak hayvanlarına da kucak açıyor. Başta kedi ve köpek olmak üzere birçok hayvanın tedavi edilmesine imkân sağlayan, ileri teknoloji cihazlarının bulunduğu tesiste, hayvanlar aynı zamanda sıcak bir yuvaya kavuşturuluyor.

4 AYDA 184 HAYVANA YUVA
Hayvan severlerin her gün ziyaret edip sahiplendirme işlemlerinin gerçekleştirildiği merkezde; 2017 yılının ilk 5 ayında yaklaşık 200 hayvan, hayvansever vatandaşlar tarafından sahiplenildi. Barınakta yeni can dostlarıyla buluşan vatandaşlar, hayvanların her türlü bakımlarını üstlendi. Duyarlı vatandaşlar, insanların petshoplardan hayvanlar satın aldıklarını ancak bir müddet sonra bakımının zor gelerek sokağa bıraktıklarını ifade ederek, barınaklardan hayvan sahiplenilmesinin önemine vurgu yaptı.

SAHİPLENDİRME ÖNEMLİ
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, sokaklardaki sahipsiz hayvanların toplanarak, daha iyi şartlarda bakılması ve tedavilerinin yapılması için barınağa getirildiklerini söyledi. Sokaklardaki başıboş hayvanların bakımının üstlenildiği gibi onların insanlara zarar vermelerinin de önüne geçildiğini aktaran Başkan Dündar, "Bakım ve tedavilerinin dışında, barınaktaki hayvanların sahiplendirilmesi konusunda da çalışıyoruz ve bunu önemsiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN