Çöplükler yeşil alana dönüşüyor

Büyükşehir Belediyesi, 1995’ten bu yana kullanılan ve çevresindeki 12 mahalle için zaman zaman sıkıntı yaratan Hamitler Katı Atık Depolama sahasını 1.5 milyon metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük rekreasyon alanlarından biri haline getiriyor

Çöplükler yeşil alana dönüşüyor
İlçelerdeki vahşi çöp depolama alanlarını ıslah ederek yeşil alan olarak bulundukları bölgelere kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Hamitler Katı Atık Depolama sahasını da 1.5 milyon metrekarelik alanıyla Türkiye'nin en büyük rekreasyon alanlarından biri haline getiriyor. Kırsala yapılan yatırımlara tüm hızıyla devam edem Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki vahşi çöp alanlarına da el attı. Karacabey ve Mustafakemalpaşa'daki çöp alanlarını kapatarak yeniden doğaya kazandıran Büyükşehir, Hamitlerdeki yeşillendirme çalışmaları kapsamında 40 bin metrekarelik alanda ağaçlandırma işlemini tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 1995 yılından bu yana kullanılan ve çevresindeki 12 mahalle için zaman zaman sıkıntı yaratan Hamitler Katı Atık Depolama sahasının Bursa'nın en önemli cazibe merkezi haline getirileceğini söyledi.

AĞAÇLANDIRMA İŞLEMLERİ SÜRÜYOR
Bursa'nın yeniden 'Yeşil Bursa' kimliğini kazanması amacıyla düzenlenmiş yeşil alan çalışmalarına hız verdiklerini ifade eden Başkan Altepe, 22 yıldır kullanılan Hamitler Katı Atık Depolama sahasının büyük ölçüde dolduğunu söyledi. Depolamanın tamamlandığı bölgeleri adım adım yeşil alan ve rekreasyon alanına dönüştürdüklerini ifade edem Altepe "İlk etapta konut alanına yakın bölgelerdeki alanları halkın kullanımına sunacağız. Bugüne kadar çevresindeki 12 mahalle için sıkıntı yaratan depolama sahası artık bölge halkına hizmet edecek. Depolama sahası çevresindeki Hamitler, Yunuseli, Yenibağlar, Bağbarbaşı, Akpınar, Yenikent, Zekai Gümüşdiş, Fatih Sultan Mehmet, Adnan Menderes, Geçit, Güneştepe ve Dereçavuş mahalleri toplam 1 milyon 560 bin metrekarelik bu alanın düzenlenmesiyle nefes alacak. İlk etapta 40 Bin metrekarelik alanda ağaçlandırma yapıldı. Etap etap bu çalışma tüm alanda yapılıyor. Bursa'nın en büyük belki de Türkiye'nin en büyük parklarından biri Hamitler'de olacak" dedi. Başkan Altepe, çöplükteki ağaçlandırma sahasına kendisi de bir çam ağacı dikti.
BİZE ULAŞIN