Yeni mezarlık defin işlemlerine açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesi’nde kamulaştırılan alanın mezarlığa dönüştürülmesiyle Gemlik’in en önemli sıkıntılarından biri çözüme kavuştu

Yeni mezarlık defin işlemlerine açıldı
Ulaşımdan tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılmasına ve spordan sosyal sorumluluk projelerine kadar her alanda Bursa'ya değer katan çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, kırsaldaki mezarlıklarla ilgili düzenlemelere de aralıksız devam ediyor. Kent merkezinde mevcut Hamitler Mezarlığı'nın ihtiyacı karşılayamaması üzerine Yenişehir yolu üzerinde Erdoğanköy'de oluşturduğu yeni mezarlık alanıyla Bursa'nın bu sorununu ortadan kaldıran Büyükşehir Belediyesi, Gemlik ilçesinde yaşanan aynı sıkıntıya da yeni mezarlık alanı ile çözüm getirdi.

'HALKIMIZ KULLANMAYA BAŞLADI'
Yeni mezarlık alanı ile ilgili olarak bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bir taraftan yaşam kalitesini yükseltip kente anıtsal eserler kazandırmaya devam ederken, diğer taraftan halkın acil çözüm bekleyen sorunlarını da bir bir ortadan kaldırdıklarını söyledi. Gemlik İlçesi'nde de mevcut mezarlığın dolması nedeniyle vatandaşların cenazelerini başka bölgelere defnetmek zorunda kaldığını hatırlatan Başkan Altepe, "Halkımızın bu mağduriyetini ortadan kaldırmak için başlattığımız çalışma kapsamında Hamidiye Mahallesi'nde 30 bin metrekare alanın kamulaştırılmasını tamamladık. Alanı düzenleyip, defin işlemlerine açtık. Halkımız da burayı kullanmaya başladı" dedi.
BİZE ULAŞIN