Balkanlar’da BUSMEK rüzgarı

Balkanlar’da BUSMEK rüzgarı
Karadağ ve Bosna Hersek'teki kursların ardından sertifika törenleri ve sergi açılışlarını gerçekleştiren BUSMEK'e olan ilgi Balkanlar'da da gün geçtikçe artıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve Bursa'da bugüne kadar 100 binin üzerinde mezun veren BUSMEK, Balkanlar'daki çalışmalarının da meyvelerini almaya başladı.

YURTDIŞI ÇALIŞMALARI SÜRECEK
Karadağ Podgoritsa ve Saraybosna'da Yunus Emre Enstitüsü ile BUSMEK tarafından ortaklaşa yürütülen projede 3 ay önce kursiyerler sertifikalarını almış ve ebru sergisi düzenlemişti. Karadağ Podgoritsa Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Cihan Özdemir ve Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü Kültür ve Sanat Koordinatörü Murat Sedat Sert, BUSMEK'i daha yakından tanımak üzere Bursa'ya geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Karaman ve BUSMEK Proje Yöneticisi Eyüp Arda tarafından karşılanan Özdemir ve Sert'e kurslar, branşlar, sosyal faaliyetler hakkında bilgilendirme yapıldı. Yapılan görüşmelerde, Yunus Emre Enstitüsü ve BUSMEK'in ortaklaşa yürüttüğü yurtdışı faaliyetlerinin daha da geniş yelpazeye yayılması için neler yapılabileceği hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

AVRUPA'DAN İLERİ DURUMDA
BUSMEK'in çalışmalarını takdirle karşılayan Karadağ Podgoritsa Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Cihan Özdemir yaptığı açıklamada, "Bugün gördük ki Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında birçok Avrupa ülkesinden ileride bir konumda. BUSMEK'i bu denli önemseyen ve sayesinden bizlerin de Balkanlar'da yararlanıyor olmamızdan ötürü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye, Yunus Emre Enstitüsü olarak teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN