Yıldırım’a dev termal tesis

Yıldırım’a dev termal tesis

Turizm sektöründen daha büyük pay elde etmek için kolları sıvayan Yıldırım Belediyesi, Yunusemre Mahallesi’ne yaklaşık 4 bin metrekarelik bir termal tesis yapıyor

Selçuk Hatun Termal Tesis inşaatında incelemelerde bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, tesis bünyesinde; spor salonu, Türk hamamı, yüzme havuzları, hidro ve peleidoterapi merkezleri, çamur odası, alternatif tıp uygulamaları merkezi, kafeterya, sauna, aile banyoları, soyunma ve dinlenme odaları, buhar odası ve kar odası gibi birimlerin bulunacağını söyledi.

'YILDIRIM PAYINIALACAK'
Dünyada ve Türkiye'de son yıllarda trendi hızla yükselen sağlık turizminin, turizm pastasındaki payının her geçen gün arttığını hatırlatan Başkan Edebali, "Sağlık turizminin; tıp, termal, yaşlı ve engelli gibi eğilimlerini göz önünde bulundurduğumuzda Yıldırım'ın önemli bir potansiyele sahip olduğunu görüyoruz. Bursa'nın en önemli sağlık tesislerini bünyesinde bulunduran Selçuk Hatun Termal Tesisi'ni Yıldırım'a kazandırıyoruz. Bu tesisimiz sadece İlçemize değil Bursa'ya önemli değer katacak. Yine Cumalıkızık, Zeyniler gibi önemli doğal zenginlikleri bünyesinde barındıran Yıldırım'ın sağlık turizmindeki payı her geçen gün artıyor. Sağlık turizmi konusunda dünyanın en önemli ülkelerinden birisi olan Türkiye'de, Yıldırım'ın bu alanda hak ettiği payı alması için çalışıyoruz" dedi. Selçuk Hatun Termal Tesisi'nin açılışı için gün saydıklarını aktaran Başkan Edebali, tesiste alternatif tıpla ilgili uzman hekimlerin kontrolünde sağlık hizmeti verileceğini söyledi. Termal şehri olan Bursa'da, Yıldırımlıların yürüme mesafesinde bu nimetten yararlanacağını dile getiren Başkan Edebali, "Yap, işlet, devret modeli ile kazandıracağımız tesisi Kasım ayında vatandaşlarımızın hizmetine açmayı hedefliyoruz. Başka şehirlere giderek kendilerine şifa arayan insanlarımız, Yıldırım'a kazandıracağımız bu merkezde en yetkin hekimlerden fizik tedavi, alternatif tıp ve termal hizmetler alırken, fitness salonları, yeme, içme ve dinlenme alanlarıyla kendi şehirlerinde tedavi olabilecek" dedi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİ YILDIRIM'DA YÜKSELİYOR
Bursa'yı uluslararası spor organizasyonlarının merkezi haline getirmesi planlanan ve tamamlandığında Türkiye'nin en büyük spor kompleksi unvanına sahip olacak proje tüm hızıyla sürüyor. Yıldırım Belediyesi tarafından yapımı devam eden spor kompleksinin inşası yüzde 40'lara ulaştı. Yiğitler Mahallesi'nde Ankara Yolu'na cepheli arazide, 7 bin 919 metrekare bina taban alanı ve 22 Bin 515 inşaat alanı olmak üzere, 34 bin metrekarelik alanda inşa edilen tesis, tamamlandığında Türkiye'nin en büyük spor kompleksi olma unvanına sahip olacak. Tesisin bünyesinde 2 bin 500 seyirci kapasiteli çok amaçlı spor salonunun yanı sıra, yarı olimpik yüzme havuzu, jimlastik salonu, bireysel oyun salonları, fitness merkezi, hamam ve sauna, squash salonu, toplantı salonu, ofisler, yayın odası, basın birimi, kafeterya gibi birinler bulunacak

TEFERRÜÇ'TE DÖNÜŞÜM ZAMANI
Teferrüç Mahallesi'nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesi ile, Uludağ'ın eteklerindeki plansız yapılaşmanın neden olduğu kötü görüntü ortadan kalkacak ve bölge turizme kazandırılacak. Yıldırım Belediyesi, Teferrüç Mahallesi'nde gerçekleştirmeye hazırlandığı projeyle hem bölgeye değer katacak hem de rekreasyon ve turizm alanlarıyla ekonomik hayatın canlanmasına katkı sağlayacak. İki etap halinde gerçekleştirilecek dönüşümün 1'nci Etap alanında yer alan hak sahipleri ile yapılacak uzlaşma görüşmelerinde son aşamaya gelindi. Kısa süre içerisinde hak sahiplerini, Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi'nde ağırlayarak görüşmelere başlamaya hazırlanan Yıldırım Belediyesi, vatandaşlara projenin detaylarını aktaracak. 1'nci etap dönüşüm projesi tamamlandığında bölgedeki 134 konutta yaşayan 2 bin 156 vatandaş modern ve güvenli konutlarda yaşama imkanı bulacak. 344 modern, güvenli ve sağlıklı konutun yer alacağı projede ayrıca 17 bin 370 metrekarelik alanda turizm ve rekreasyon bölgeleri de yer alacak.
BİZE ULAŞIN