Firmalar yabancı alıcılarla buluştu

Firmalar yabancı alıcılarla buluştu
ABD'nin en önemli ticaret merkezlerinden New York'a giden Bursalı tekstilciler, Texworld USA 2017 Fuarında yabancı alıcılarla buluştu. KOSGEB destekleriyle ABD pazarını mercek altına alan Bursalı firmalar, sektördeki yeni gelişmeleri ve trendleri yakından inceleme fırsatı yakaladı. Program kapsamında BTSO üyeleri, ayrıca yabancı iş dünyası temsilcileriyle ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Türk-Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Koçak da ikili iş görüşmeleri sırasında Bursalı firmaları ziyaret etti. ABD'nin 320 milyonu aşkın nüfusuyla dünyanın en büyük pazarlarından birisi olduğunu ifade eden Koçak, ABD ve Türkiye arasındaki ticaret hacminin her geçen yıl arttığını belirtti. Türk ürünlerinin kalitesinin ABD halkı tarafından çok iyi bilindiğini belirten Koçak, "Bu kaliteyi korumak ve sürdürebilmek çok önemli. ABD'de ciddi bir rekabet ortamı var. Firmalarımız kaliteyi yüksek tutup, fiyatı ise normal seviyede tutarsa, ABD pazarında başarılı olabilir" dedi.

TÜRK ÜRÜNLERİNİN KALİTESİNİ GÖRDÜK
Türk ürünlerinin kalitesinin dünya tarafından kabul edildiğini kaydeden BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, "Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında şimdiye kadar 4 bin 500'den fazla iş dünyası temsilcimizi yurt dışı fuar organizasyonlarıyla buluşturduk. Texworld Fuarı da sektörümüz için büyük anlam taşıyor. Türk ürünlerimizin kalitesini burada bir kez daha gördük" diye konuştu.


Ali Koçak, ABD ile Türkiye arasında ticaret hacminin her geçen yıl artığını belirterek, ABD halkının Türk ürünlerinin kalitesini çok iyi bildiğini söyledi.

'ABD ZOR AMA İSTİKRARLI PAZAR'
ABD pazarında kalıcı oyuncu olmak isteyen firmaların öncelikli olarak pazar araştırmasını iyi yapması gerektiğini kaydeden Koçak, BTSO'nun Küresel Fuar Acentesi çalışmasının Bursalı firmaların dünyaya açılması noktasında büyük fayda sağladığını kaydetti. Koçak, "ABD pazarında Bursalı firmalar mutlaka var olmalıdır. Bu pazar zor, ama istikrarlı ve uzun vadeli bir özelliğe sahip" dedi.
BİZE ULAŞIN