Göz yaşartan dürüstlük

Aşçılık yaparak geçimini sağlayan vatandaş, parkta bulduğu ve içinde 50 bin liralık çek ile 4 bin 355 lira bulunan cüzdanı sahibineu laştırdı

Göz yaşartan dürüstlük
Karacabey'de bir kum ocağında aşçılık yapan Halis Batıbey, parkta gözlüğünü kaybeden oğlunun gözlüğünü aramak için gittiği çocuk parkında bir cüzdan buldu. Cüzdanda, 4 bin 355 TL nakit paranın yanı sıra, 50 bin TL değerinde 4 adet çek ve çok sayıda kredi kartı olduğunu gören Batıbey, çalıştığı kum ocağının sahibi Mevla Subaşı'yı arayarak durumu anlattı. Daha sonra da cüzdanı sahibine ulaştırması için patronuna verdi. Cüzdanı alan Subaşı da cüzdanı Karacabey Polis Karakolu'na götürdü. Polisin yaptığı incelemede cüzdanın Ali Ertaş adlı vatandaşa ait olduğu belirlendi. Telefonla kendisine ulaşılan Ertaş karakola giderek cüzdanını teslim aldı.

GÖZLERİ DOLDU
Halis Batıbey'in örnek davranışı cüzdanın sahibi Ertaş'ı duygulandırdı. Cüzdanı alırken gözleri dolan Ertaş, "Arkadaşlarla akşam parkta oturduk. Sonrasında evime gittim. Cüzdanım o sırada düşmüş. İçerisinde nakit para, 4 adet çek ve çok sayıda kredi kartı vardı. Cüzdanımı emniyetten teslim aldım. Halis Batıbey ve Mevla Subaşı'ya çok teşekkür ediyorum. Günümüzde bir sürü dolandırıcılık haberleri okurken, böyle dürüst insanların da aramızda olması mutluluk veriyor. Böyle dürüstlük göz yaşartıcı" dedi. Mevla Subaşı ise, "Cüzdanı sahibine teslim ettik. Personelimle iftihar ediyorum. Çoluk çocuğumuza çalışıp helal ekmek yedirelim" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN