Kağıthane’de 'işaret dili' eğitimleri tamamlandı

KAĞITHANE Belediyesi’nde işaret dili eğitimleri tamamlandı. Hamidiye Gençlik Merkezi’nde işaret dili eğitimi alan 25 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Kağıthane’de 'işaret dili' eğitimleri tamamlandı

Belediye ve İlçe Halk Eğitim Merkezi'nin yaz döneminde ortaklaşa verdiği eğitime katılan kursiyerler, işaret dili tercümanı Ceren Ay'dan ders aldı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler için Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Çömlek'in de katılımıyla sertifika töreni yapıldı.

Törendeki konuşmasına salonda bulunanları işaret diliyle selamlayarak başlayan Kağıthane Belediye Başkanı Kılıç, belediye bünyesinde hizmet veren Hamidiye Gençlik Merkezi'nde birçok alanda eğitim verdiklerini söyledi. Yaz döneminin kendileri için yoğun ve tempolu geçtiğini belirten Kılıç, "Merkezimize gelen gençlerimize çeşitli sanat ve kişisel gelişim alanlarında birbirinden değerli hocalarımız aracılığıyla eğitim veriyoruz" dedi.

Sertifika töreninde işaret diliyle İstiklal Marşı ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni söyleyen kursiyerler daha sonra konuşma engelli bir vatandaşın günlük hayatta yaşadığı sıkıntıyı anlatan bir gösteri yaptı. Eğitimlerin yıl boyu devam edeceğine değinen Başkan Kılıç, sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti.

BİZE ULAŞIN