Enez’de işsizlik de bitti yol sorunu da...

Enez’de işsizlik de bitti yol sorunu da...
Edirne'nin Enez ilçesinde belediye tarafından 3 milyon liraya yaptırılan Beton Santrali ve Parke Taşı Fabrikası ilçeye büyük fayda sağladı. Yatırımlarla ilçedeki işsizlik oranı da önemli oranda düştü. Enez Belediyesi'nde 2014'te yapılan yerel seçimlerde başkanlık bayrağını devralan AK Partili Abdullah Bostancı, geçen 3 yıl içinde yaptığı hizmetler ve projelerle halkın takdirini kazandı. Belediyenin geçmişe yönelik borçlarını ödeyerek işe başlayan Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, yaptığı parke taşı fabrikasıyla belediyenin geleceğini kurtardı.

3 MİLYON TL'YE FABRİKA
Enez'e gerek belediye gerekse yapılan çeşitli yatırımların ardından ilçedeki işsizlik oranının yüzde 5'lere düştüğünü dile getiren Başkan Bostancı, "Amacımız Enez halkının refah seviyesi yüksek bir şekilde yaşamasını sağlamak. Bizler Enez aşığıyız. Yaptığımız her şey Enez için, Enez halkı için" diye konuştu. Göreve geldiği gün Enez'in en büyük sorunlarından birinin yolların bozukluğu olduğunu dile getiren Bostancı, bu konuda ilk günden bu yana ciddi çalışmalar içersine girildiğini ve artık Enez'de yol sorunu kalmadığını belirterek, "3 milyon (trilyon) liraya Beton Santrali ve Beton Parke Taşı Fabrikası kurduk. Tatilcilerimiz kışın çamurdan, yazın tozdan kurtulacaklar artık. Sahilde 1,5 milyon metrekare ham yolumuz var. Turizm bölgesi olmamız nedeniyle makyaja ihtiyacımız vardı. Bu yolları yapmamız için 30 milyon (trilyon) liraya ihtiyacımız vardı. Bunu Keşan'dan alıp yapmamız imkansızdı. Biz de 30 milyon lira vermek yerine, 3 milyon TL'ye bu fabrikamızı kurduk" dedi.

Enez'in artık üreten bir ilçe olduğunu belirten Başkan Bostancı, "Geçmişte cenaze arabasına mazot bulamayan bir belediye varken, bugün üreten bir Enez Belediyesi var" dedi.
BİZE ULAŞIN