Kent ekonomisine katkı ödülü Bursa’ya

Bursa Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Genel Merkezi’nin Yerel Yönetimler Proje Yarışması’nda Tarım A.Ş. ile ‘kent ekonomisine katkı’ ödülüne layık görüldü. Başkan Altepe’ye ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi

Kent ekonomisine katkı ödülü Bursa’ya
Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentte yaptığı çalışmalarla aldığı ödüllere yenilerini ekliyor. AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Proje Yarışması'nda Bursa Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki Tarım A.Ş. ile kent ekonomisine katkı ödülüne layık görüldü. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın düzenlediği Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Ankara ATO Congresium'da yapıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı konuşmada, 2019 seçimlerine dikkat çekerek, "2019 seçimlerinde sadece Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliğinde değil, aynı zamanda Belediye Başkanlığı seçiminde de yüzde asgari 50+1 oya ulaşmayı hedefliyoruz. Bu bir hedeftir. Şayet belediyecilik hizmet işiyse, ki kesinlikle öyledir. AK Parti belediyelerinin hizmet büyüklüğünü ve kalitesini diğer belediyelerle kıyaslamak mümkün değildir. Ülkemizde bin 397 belediyeden 884'ünün AK Parti tarafından yönetiliyor olması bu gerçeğin belediyemiz ve milletimiz tarafından da teyidi anlamına geliyor. Gerçekten de tıpkı hükümet ve diğer alanlarda olduğu gibi belediyecilikte de rakiplerimizle değil biz kendi kendimizle yarışıyoruz" dedi.

KENT EKONOMİSİNE KATKI ÖDÜLÜ
Toplantıda ayrıca AK Parti Genel Merkezi tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Yerel Yönetimler Proje Yarışmasında dereceye giren belediyelere de ödülleri verildi. Sosyal projeler ve kent kategorisinde yapılan yarışmada Bursa Büyükşehir Belediyesi de Tarım A.Ş. ile kent ekonomisine değer katanlar ödülüne layık görüldü. Bursa'nın ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye verdi. Başkan Altepe'yi kent ekonomisine katkı sağlayan bu proje nedeniyle kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yıl 6'ncısını düzenlediğimiz yerel yönetimler proje yarışmasını, AK Partili belediyeler tarafından hayata geçirilen özgür ve orijinal çalışmaları tüm Türkiye'ye tanıtması açısından önemli görüyorum. Ödüle alan tüm başkanlarımızı tebrik ediyorum" diye konuştu.

BAŞARI ÖDÜLLE TAÇLANDI
Keles'e yapılan Süt Fabrikası ile kırsal kalkınma yatırımlarını başlatan ve kurulan Tarım A.Ş. ile yatırımlara büyük bir ivme kazandıran Başkan Altepe de bu alandaki başarılarının ödülle taçlandığını söyledi. Tarım şirketi kuran ilk belediye olduklarını hatırlatan Altepe, "Tarım A.Ş. bugün Hollanda, Almanya, Danimarka, Finlandiya gibi ülkelere ihracat yapan ve çiftçi gelirlerinin artmasını sağlayan önemli bir şirket konumuna geldi. Çiftçinin refah seviyesini yükseltmeyi hedef alan Tarım A.Ş. ile böyle bir ödüle layık görülmek gurur verici" dedi.
BİZE ULAŞIN