Alternatif sporların merkezi Sukaypark

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Su kayağı tutkunları Sukaypark’ı yakından takip ediyor. Bursa dışından da misafir ağırlıyoruz” diye konuştu

Alternatif sporların merkezi Sukaypark
Osmangazi Belediyesi'ne bağlı Türkiye'nin ilk kablolu su kayağı tesisi Sukaypark, sezonu dolu dolu geçirdi. Günde ortalama 200 kayakçıyı ağırlayan Sukaypark, yazın sıcağından bunalanlara alternatif bir spor imkânı sundu. Uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Osmangazi Belediyesi Sukaypark Tesisleri, bu sezonda da Bursalıların gözdesi oldu. 100 dönüm arazi üzerine kurulu olan Sukaypark, göleti, adası, çocuk oyun alanı, kafeteryası, yürüyüş ve koşu yollarıyla Bursa'da sporu ve sosyal yaşamı aynı tesiste buluşturmaya devam etti.

'HAFTA 600 SPORCU AĞIRLIYORUZ'
Kalitesiyle dünyanın en iyi kablolu su kayağı tesisi seçilen Sukaypark'ın sadece Bursa için değil Türkiye'ye için de önemli bir tesis olduğunu söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Su kayağı tutkunları Sukaypark'ı yakından takip etti. Yazın hafta içi ortalama 200, hafta sonu da 400 sporcunun yararlandığı Sukaypark'ta 4 profesyonel öğretmen eşliğinde eğitimler verdi. Bursa dışında da spor meraklısı birçok kişiyi tesisimizde ağırlıyoruz. Kalitemiz ve hizmet anlayışımızla Sukaypark, hem sporseverler hem de ailesiyle güzel vakit geçirmek isteyenler için vazgeçilmez bir adres oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN