Kükürtlü Caddesi eski cazibesine kavuşuyor

Osmangazi Belediyesi, eski cazibesini yitirmeye başlayan Kükürtlü Caddesi’ni yeniden çekim merkezine dönüştürecek Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmalarını başlattı

Kükürtlü Caddesi eski cazibesine kavuşuyor
Kentsel dönüşüme büyük önem verdiklerinin altını çizen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Birçok bölgede kentsel dönüşüm uygulamaları yürütüyoruz. Büyükşehir Belediyesi'nin kararı ile kentimizin pek çok yerinde 0.50 emsal artışı uygulaması bulunuyor. Bizler de Bursa'nın en eski ve en güzel mahallelerinden biri olan Kükürtlü'de de bu kararın uygulanarak, öncelikle depreme dayanıklı ve modern konutlar inşa etmek için çalışmalar yapıyoruz. Kükürtlü ile ilgili planımızı uygulamaya sokarak, Kükürtlü mahallemizdeki vatandaşların Kentsel Dönüşüm konusunda önünü açmış oluyoruz" dedi.

İLK UYGULAMA BAŞLADI
Projenin ilk uygulamasının Süleyman Çelebi Camii çevresinde yapıldığını belirten Başkan Dündar, "Aynı şekilde diğer bölgelerde de bu uygulamayı kısa süre içerisinde hayata geçireceğiz. Bu bölgenin, eskiden olduğu gibi yeniden cazibe merkezi olması için başlattığımız bu çalışmamızı da inşallah en kısa sürede bitireceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN