İnegöl’de okulların güvenliği masaya yatırıldı

İnegöl Kaymakamlığının koordinatörlüğünde, İnegöl’de eğitim öğretim gören öğrencilerin huzur ve güven içerisinde bir eğitim dönemi geçirebilmeleri amacıyla güvenlik toplantısı düzenlendi.

İnegöl’de okulların güvenliği masaya yatırıldı

İnegöl Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde yapılan çalışmalar toplatıda masaya yatırıldı.

İnegöl Mobilya Müzesi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, Emniyet Müdürü İlhami Araali, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, okul müdürleri, muhtarlar, Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü personeli katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Ali Akça, "Hepimiz biliyoruz ki evlatlarımız bizlerin geleceği. Yarının Türkiye'sini yönetecek ve şekillendirecek olan çocuklarımız.

Dolayısıyla bizim ana gayelerimizden biri yarının Türkiye'sini yönetecek evlatlarımızı yarınlara daha iyi nasıl hazırlayabiliriyiz. Bunun içinde elimizdeki tek araç eğitim. Ben sıklıkla yaptığım konuşmalarda şu hususu özellikle ifade ederim; eğitim sadece devletin işi değildir. Elbette devlet en önemli aktördür. Eğitim işi devletin en öncelikli görevlerinden olduğu kadar, STK, tek tek her bir birey, ailenin önemsemesi gereken gerçekten çok önemli bir konudur. 2017-2018 eğitim öğretim yılı yakın zamanda başladı.

Eğitim öğretim yılının daha sağlıklı olabilmesi, şekillenebilmesi açısından, kurumsal anlamda yapmamız gerekenler, muhtarlarımız açısından yapmamız gerekenleri tartışacağımız geniş kapsamlı bir toplantı düzenledik. Toplantının özü itibariyle okul güvenliği toplantısı ama bu toplantı okul güvenliğinin ötesinde de bir toplantı olacak.

Ben bu girişten sonra kurumlarımız bazında yapmış olduğumuz sunumlar olacak, bu sunumlar ile ilgili müdürlerimize, jandarma komutanımıza yapmış oldukları hazırlıkları bizlere sunması için söz vereceğiz. Sonunda dilek temenniler ve sorular kısmı olacak. Toplantının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. 2017-2018 eğitim öğretim yılının kazasız belasız bir dönem olmasını diliyorum" dedi.

İnegöl Kaymakamı Ali Akça ;

"Uyuşturucu ile ilgili son 2 yılda özellikle emniyet ve jandarma personeli ile birlikte yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Uyuşturucu madde satarak, imal ederek geçim sağlamaya çalışan bir takım art niyetli kişiler var, bunlarla ilgili mücadelemizi sürdürüyoruz. Hasbelkader uyuşturucu madde bağımlısı insanlara bir çözüm yolu üretmek lazım. İnegöl Belediyesi'nin yeni açacağı birim, koordine anlamında güzel çalışmalar yapacağına inanıyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN