Osmangazi Belediyesinden öğrencilere hayvanlarla iletişim dersi

Bursa Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası İlkokul Ortaokulu öğrencilerine hayvanlarla iletişim, hayvan sevgisi, bakımı ve sahiplenilmesi konularında bir seminer gerçekleştirdi.

Osmangazi Belediyesinden öğrencilere hayvanlarla iletişim dersi

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nin çalışmaları hakkında bilgi veren Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekim Dilek Yosun görsel slaytlar eşliğinde sunum yaparken, merkezin sahip olduğu imkânlar, hizmet kalitesi ve büyüklük bakımından Avrupa'nın en büyük ve en modern tesisi olduğunu söyledi. Barınağa getirilen sahipsiz sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının son derece sağlıklı ve steril ortamlarda karşılandığını ifade eden Yosun, tesisteki birimler hakkında da ayrıntılı bilgi verdi.

Daha sonra söz alan Veteriner Hekim Kadir Özdemir de çocukların hayvanlarla iletişimini ölçmek ve hayvanlara karşı duyarlılık tespiti yapmak amacıyla çeşitli sorular sorarak interaktif bir sunum gerçekleştirdi. Özdemir, öğrencilerin birbirinden farklı sorularına yanıt vermenin yanında hayvan sahiplenme konusunda da bilgi verdi. Özdemir, "Barınağımızdaki hayvanların her biri bakımları ve aşıları yapılmış, son derece sağlıklı hayvanlar. Evinde kedi ya da köpek bakmak isteyen vatandaşlarımız, uygun şartları taşımaları halinde seçtikleri hayvanı ücretsiz olarak sahiplenebiliyor" dedi. Özdemir, daha sonra sahneye getirilen "Arya" isimli Labrador cinsi köpeği, ilk olarak köpek korkusu olan öğrencilerden başlayarak dokunup sevmelerine izin verirken, öğrenciler de hayvan sevgisini uygulamalı olarak yaşama fırsatı buldu.

BİZE ULAŞIN