Biga'da montessori uygulayıcı eğitimi başladı

Biga İlçe Eğitim Müdürlüğünün Montessori Uygulayıcı Eğitimi Şadan Doğan Anaokulunda verilmeye başladı.

Biga'da montessori uygulayıcı eğitimi başladı

Eğitmen Serkan Çelik, Anaokulları yöneticileri ve öğretmenlerinin katıldığı 5 gün sürecek olan 35 saatlik eğitimin projesinin protokolü 26 Temmuz 2017 tarihinde imzalandı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen; " Kurumlardaki hizmet kapasitesinin gelişmesi, eğitimi daha nitelikli hale getirilmesini hedefleyen projede talep edilen eğitim, tüm dünyada kabul gören, öğrenciyi merkeze alan uygulanan ve etkinlik sayısının fazla olduğu, bireyselleşmiş eğitimi öne çıkartan bir eğitim modeli olacak. Montessori eğitimi her çocuğun özel bir birey olduğunu belirten ve çocukların kendi seçimlerinin önemi üzerinde duran, her çocuğun farklı bir öğrenme ritmine sahip olduğunu vurgulayan bu model çocuklar için önceden hazırlanmış eğitim ortamında kendileri tarafından seçilen materyallerle eğitim-öğretim yapılacak.

Bölgemiz eğitim-öğretim kurumlarının kalkınması ve niteliğinin artması açısından, eğitimde farklı yöntem ve tekniklerin kullanılması gerçeği ile yola çıkılıyor. Eğitimdeki öncelikli amaç 2017-2018 eğitim öğretim yılında başlanacak olan zorunlu okul öncesi eğitiminin niteliğini ve kalitesini arttırmak olacak. Montessori eğitimi alındıktan sonra katılımcı öğretmenlerin ders etkinliklerinde kullanacakları montessori faaliyetleri, eğitimin kalitesini ve etkinlik çeşidini arttıracak, aynı zamanda öğretmenlerin akademik gelişimine katkıda bulunacaktır" ifadelerine yer verdi.

BİZE ULAŞIN