Çanakkale'de organ bağışçıları anısına fidan dikildi

Çanakkale’de organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak amacı ile 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nde, 'Her Bağış Bir Fidan' sloganıyla program düzenlendi.

Çanakkale'de organ bağışçıları anısına fidan dikildi

Çanakkale Organ Bağışı İl Koordinatörlüğü tarafından Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimlik toplantı salonunda düzenlenen programa, Çanakkale Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yusuf İlker Çömez, Organ Bağışı İl Koordinatörü Uzman Dr. Azem Ülkü ve davetliler katıldı.

Etkinlikte organ bağışının önemini vurgu yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, "Organ bağışı çok kutsal bir şey. Hep yanlış bir anlayış vardı. Ama şu anda toplumda öyle bir durum kalmadı. Hayat kurtarmak kutsal bir vazifedir. Ben rahmetli olmuş bağışçılarımızı rahmetle anıyor, onların değerli ailelerini de kutluyorum" dedi.

Etkinlik, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bağışçı ailelere teşekkür belgelerinin verilmesi ve Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi bahçesine, organ bağışlayanların hatırasına fidan dikimi ile sona erdi.

BİZE ULAŞIN