DOLMABAHÇE SARAYI'NDA 10 KASIM

Çocuk, genç, yaşlı binlerce kişi sabahın erken saatlerinden itibaren Dolmabahçe Sarayı girişinde uzun kuyruklar oluşturdu.

DOLMABAHÇE SARAYI'NDA 10 KASIM

Kalabalık saat 09:05'de çalan sirenle birlikte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşunda bulundu. Gazilerden oluşan bir grup şiirler okuyup Atatürk'ü anarken, çocuklar da sevgilerini hep bir ağızdan dile getirdi.

Önceki yıllara göre daha kalabalık olduğu gözlenen anma töreninde Atatürk'ün yaşama gözlerini yumduğu odayı ziyaret edenler çiçekler bırakıp anma töreninde duygulu onlar yaşadı. Dolmabahçe'ye akın edenler arasında Cumalı çifti de vardı.

Onlar son 10 yıldır her 10 Kasım'da Babaeski'den Dolmabahçe'ye geliyorlar. Hemşehrimiz dedikleri, kurtarıcı gördükleri Atatürk'ü anmak için sabahın erken saatlerinde kuyruğa giriyorlar. Fatma ve Hüsnü Cumalı çifti İstanbul'da yaşayan çocuklarını ziyaret için 10 Kasım'ı özellikle seçiyor. O gün erkenden kalkıp Dolmabahçe'ye koşuyorlar. " Atatürk'ü Türkiye Cumhuriyetini bizlere bıraktığı için çok seviyoruz" diyen Hüsnü Cumalı, "Bugün Atatürk'e saldıranlar, 'bilmem ne' diyenler, o olmasaydı, acaba nerelerde olurdular, kimlerin çocukları olurdular. Onun değerlerine sahip çıkmamız lazım. Onun kurduğu Cumhuriyete hep beraber sahip çıkmamız lazım. Teröre karşı, dış güçlere karşı birlik olmamız lazım" ifadelerini kullandı. Büyük dedesinin kurtuluş savaşı şehidi olduğunu söyleyen Fatma Cumalı da," Atatürk'ü anarken dedemi de, bütün şehitleri anıyoruz "diyerek duygularını dile getirdi.

BİZE ULAŞIN