Yalova Çınarcık Ata’sını andı

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü nedeniyle anma töreni gerçekleştirildi.

Yalova Çınarcık Ata’sını andı

Tören, Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı. Törene Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, İlçe Jandarma Komutanı Enis Kurt, İlçe Emniyet Müdürü Ragıp Tunç, meclis üyeleri, ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi ve Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ile siyasi parti temsilcileri Atatürk Anıtı'na sırayla çelenk sundular.

Saatler 09.05'i gösterdiğinde tüm yurtta olduğu gibi Çınarcık'ta da hayat durdu ve vatandaşlar Atatürk anısına saygı duruşunda bulundu. Çelenk sunma töreninin ardından Çınarcık Gülkent İlkokul ve Ortaokulu Konferans Salonu'nda program yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma programı öğrencilerinin düzenlediği oratoryo gösterileri ile devam etti.

BİZE ULAŞIN