Uludağ’da teleferik kışa hazır

Uludağ’a ulaşımı sağlayan teleferik kış sezonu öncesi bakıma alındı. Metrelerce yükseklikte çalışan işçiler, soğuk hava rağmen onarım yaptı

Uludağ’da teleferik kışa hazır
Kış turizm sezonunun açılmasına sayılı günler kala turistlerin ve Bursalıların Uludağ'a emniyetli bir şekilde çıkabilmesi için Uludağ'a ulaşımı sağlayan teleferikte bakım çalışmaları başladı.

BAKIM VE TEST SÜRÜŞÜ
Üst düzey güvenlik tedbirlerinin alındığı ve sadece eğitimli ve sertifikalı personelin görev aldığı teleferikte, yükseklikleri 20 ile 45 metre arasında değişen 45 adet direk ile kabin ve istasyonların bakımı yapılıyor. Periyodik bakımın ve test sürüşlerinin tamamlanmasının ardından Teferrüç- Oteller Bölgesi arasındaki hattın hizmete gireceği belirtildi. Vatandaşlara bir an önce hizmet verebilmek için soğuğa rağmen metrelerce yükseklikte çalışan ekipler, bakımları en kısa sürede bitireceklerini söyledi.

YILDA İKİ KEZ BAKIM
Teleferik İşletme Mühendisi Yavuz Serkan Karakoç, "Şu anda teleferiğin direk ve istasyon bakımlarını yapmaktayız. Ekiplerimiz soğuğa rağmen metrelerce yüksekte müşterilerin daha güvenli yolculuk yapabilmesi için çalışıyor. Biz bu bakımları 6 ayda bir kış ve yaz bakımı olarak yılda iki defa yapmaktayız. Metrelerce yüksekte bu bakımları yapan 6 kişi var, toplamda 40 kişilik bir bakım ekibimiz var bu kadar yüksekte çalışmak zor. Ekiplerimiz artık alıştı. Bizim işimiz bu. Bizi dışarıdan görenler korkuyla izliyor" dedi.
BİZE ULAŞIN