Bilecik 19 ülkeden 55’inci bisikletlisini ağırladı

Belçika ile Dubai arasında başladığı bisiklet turunda pedal çeviren Bilal Ghomraoui, 55’inci bisikletli olarak Bilecik'te mola verdi.

Bilecik 19 ülkeden 55’inci bisikletlisini ağırladı

Bilecik Belediyesi katkılarıyla şu ana kadar 19 ülkeden 55'inci konuğunu ağırlayan Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz, Eskişehir-Kapadokya-Van-İran üzerinden Dubai'de çalışan ailesinin yanına ziyarete gitmeyi planlayan gence, Bilecik'in tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgiler verdi. Bilecik Belediyesi işbirliğinde konukları ağırladığını kaydeden Yavuz, gelen turistlerin Bilecik'i gezerek gittikleri yerlerde de tanıttıklarını söyledi.
Bilecik Temsilcisi Yavuz, Tarih Saat Kulesi önünde hatıra fotoğrafı çeken bisikletliye, Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan hediye çantaları taktim ederek, "Biz de ilimizin, ülkemizin değerlerini en iyi şekilde tanıtmak için konuklarımızı ağırlamaya devam ediyoruz. Planına göre 10 Aralık'ta tur bitecek olan bisikletlimize hayırlı yolculuklar diliyoruz. Katkıları dolayısıyla Bilecik Belediyesine teşekkür ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Bilecik'teki ziyareti kapsamında çeşitli okullarda bisiklet ve kullanımına ilişkin çeşitli eğitimlere de katılan genç bisikletli ise; Bilecik'e olan hayranlığını ifade etti.

BİZE ULAŞIN