Suuçtu Şelalesi’ne ziyaretçi akını

Bursa’nın doğal güzelliklerinden biri olan Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı, bölgeye yapılan yatırımlar ve sonbaharın da gelmesiyle birlikte ziyaretçi akınına uğruyor

Suuçtu Şelalesi’ne ziyaretçi akını
Kentin önemli turizm değerlerinden biri olan Suuçtu Şelalesi ve Tabiat parkı, Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen iyileştirme çalışmaları kapsamında Doğaya uyumlu kafe ve restoranıyla, 4 mevsim ziyaretçilerini ağırlayabilecek kapasiteye ulaştı. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, yapımı tamamlanan doğa dostu projeyle 12 ay boyunca yerli ve yabancı turistleri ağırlayabilecek hizmet kapasitesine kavuşan Suuçtu Şelalesi'nde Bursa Valiliği, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü bürokratlarını ağırladı.

DÖRT MEVSİM TURİZM
Misafirlerine bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Kurtulan, Suuçtu'nun dört mevsim ayrı renkleri barındıran doğal manzarası ile doğa yürüyüşçülerinden fotoğrafçılara, kamp etkinliklerinden tırmanışçılara kadar yılın her mevsiminde ziyaretçilere ev sahipliği yaptığını söyledi. Kurtulan: "Doğa turizmi ve sporlarına oldukça elverişli olan bu tabiat harikası güzel tesislere kavuştu" dedi.
BİZE ULAŞIN