Tepecik Tüp Bebek Merkezi hizmet vermeyi sürdürüyor

İZMİR'de 2009 yılından beri aralıksız olarak hizmet veren Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi (Tüp Bebek Merkezi), çiftleri bebek sahibi yapmaya devam ediyor. Merkezde ayda 100  tüp bebek uygulaması yapılıyor.

Tepecik Tüp Bebek Merkezi hizmet vermeyi sürdürüyor

Sağlık Bakanlığı'na bağlı Ege Bölgesi'nde tek, Türkiye'deki 6 merkezden biri olan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, bünyesindeki 1'i doçent olmak üzere 3 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 5 embriyoloji uzmanı, 2 biyolog, 7 hemşire ve 2 laborant ile hizmet veriyor. Alanında uzman ve tecrübeli kadrosuyla ayda yaklaşık 100 hastaya tüp bebek uygulamasının yapıldığı merkezde ayrıca, aşılama hizmeti ile hastalara cerrahi bir müdahale gerektiğinde laparoskopik (kapalı) ameliyatlar, histereskopi (ofis, operatif) mikroenjeksiyon (ICSI), lazer ile asiste hatching, mikrotese, TESE, TESA, salin infüzyon sonografisi (SİS) ve gebelik takibi de yapılıyor.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi'nde, Sağlık Bakanlığı'nın Sağlık Uygulama Tebliği'ne göre tüp bebek uygulama şartlarına uyan hastalara SGK kapsamında tedavi uygulanırken, ilgili şartları henüz taşımayan fakat tıbbi olarak tüp bebek uygulanması gereken hastalara da ücretli olarak hizmet veriliyor. Tüp bebek merkezinden yararlanmak isteyenler, hafta içi saat 09.00 ile 15.30 saatleri arasında merkeze gelip ücretsiz ve yüz yüze görüşme yöntemiyle danışmanlık hizmeti alabiliyor. Uzmanlarca tüp bebek tedavisine uygun görülenlerin, daha sonra verilen randevu ile tedavilerine başlanıyor.

BİZE ULAŞIN