Liseli gençler, orkestra kurdu

Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesi'nde, 'Genç Orkestra Projesi' kapsamında öğrencilerden oluşturulan grup, okullarda konser vermeye başladı.

Liseli gençler, orkestra kurdu

Okulda görev yapan İngilizce öğretmeni Derya Şanlı'nın hazırladığı proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, gençlerin kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılımını artırmayı amaçlayan, sanatın çeşitli dallarında üretecekleri eser ve projeler ile gençlere ve çocuklara yönelik üretilecek eser ve projelerin hayata geçirebilmesini sağlayan 'Gençdes Programı' kapsamında kabul edildi. Gençdes Programı kapsamında sağlanan destek ile okulda 'Genç Orkestra Projesi' ekibi oluşturuldu. Sağlanan destekle çeşitli esntrümanlar da alındı. Proje kapsamında okulda müzik odası oluşturuldu. Müzik odası yanında bahçede ve kantinde müzik etkinlikleri yapıldı, sanatsal faaliyetler gerçekleştirildi. Grup, Karakeçili Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nde konserler verdi.

Proje koordinatörü Derya Şanlı, "Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesi Genç Orkestra Projesi Ekibi olarak insanoğlunu en iyi anlatan unsur alan sanat dalında öğrencilerimizin gelişimlerine destek sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na teşekkür ediyoruz. İnşallah Türkiye genelinde bütün okullarda sanatın pek çok alanında faaliyetler gerçekleştirilmesini temenni ediyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN