İzmit’in örnek işyerleri belgelerini almaya devam ediyor

İzmit Belediyesi’nin başlattığı örnek iş yeri uygulaması kapsamında, şehirdeki örnek iş yeri sayısı her geçen gün artıyor.

İzmit’in örnek işyerleri belgelerini almaya devam ediyor

İzmit Yenişehir Mahallesi Şehit Kazım Caddesi'nde faaliyet gösteren Necati Kulan'ın sahibi olduğu Kula Market isimli işyeri ile Yenişehir Mahallesi Atacan Sokakta bulunan Emel Köse'nin sahibi olduğu İtalyan Ayak Sağlığı Merkezi de örnek iş yeri belgesi almaya hak kazandı.

İzmit Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde temizlik, hijyen, görsel, estetik, müşteri memnuniyeti gibi kurallara uygun olarak faaliyet gösteren iş yerlerine belgeleri Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından teslim edildi.

Başkan Doğan, kaliteli, hijyenik, kurallara uygun, halkı mutlu eden hizmetler için işletmeleri tebrik ederek, "Halkımızın sağlığı ve memnuniyeti her zaman bizim önceliğimiz olmuştur. Bu kapsamda ekiplerimiz şehrimizdeki işletmeleri yakından takip etmektedir. Bizim yaptığımız rutin denetimlerde İş Yeri Açma ve Çalıştırma Yönetmeliği kriterlerine uygun hizmet vererek müşteri memnuniyeti sağlayan işletmelerimiz, bizden tam puan alarak örnek işyeri belgesi almaya hak kazanıyor. Gerek işletmelerin kurucularını, gerekse işyeri çalışanlarını kutluyor, aynı hassasiyetlerinin, kaliteli hizmetlerinin devamını diliyoruz. Bu belgelerin diğer işletmeler için de teşvik edici olmasını temenni ediyoruz" dedi.

Örnek işyeri belgesi almak isteyen kuruluşların İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'ne başvurabilecekleri kaydedildi. Başvurular üzerine belediye görevlileri işyerlerinde gerekli denetim ve kontroller sonunda belge almaya hak kazanıp kazanmadığına karar veriyorlar.

BİZE ULAŞIN