Öğrenci sayısı kadar fidan dikildi

Orman Genel Müdürlüğü ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde, daha yeşil bir Türkiye idealiyle oluşturulan KYK ormanlarında, 81 ilde eş zamanlı olarak bir etkinlik yapıldı.

Öğrenci sayısı kadar fidan dikildi

Etkinlik kapsamında Yalova'da da Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı yurtlarda kalan öğrenci sayısı kadar fidan dikildi.

Fidan dikimi hakkında bilgi veren Yalova Orman İşletme Müdürü Bilinmiş, "Yapılan etkinlik çerçevesinde Kılıçköy mevkiindeki KYK Hatıra Ormanı'nda bu yıl yeni kayıt olan öğrencilerin de katılımıyla fidanları toprak ile buluşturduk. Bundan sonra Yalova Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtlarda kalan her öğrencinin dikili bir fidanı olacaktır. Böylece öğrencilerimizin ormanlara olan duyarlılıkları ve doğa bilincinin gelişmesi sağlanmış olacak aynı zamanda daha yeşil bir Türkiye için doğayı seven bir neslin oluşumuna da katkı sağlanmış olacaktır. Amacımız sadece dağlara değil dağarcıklara da fidan dikmek ve diktirmek olacaktır. Bu minvalde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN