Biga'da iletişim ustalığı tanıtım semineri

Çanakkale'nin Biga İlçesinde, Biga Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yönelik iletişim ustalığı tanıtım semineri düzenledi.

Biga'da iletişim ustalığı tanıtım semineri

Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere TSO Başkan Yardımcıları Sedat Çakır ve Melih Akyıl, Yönetim Kurulu üyeleri ile üyeler katıldı.

Seminerde, Eğitmen Sema Çelikcan,insanların gerçek problemlerinin kendi iç dünyaları ile alakalı olduğunu belirterek," İnsanların bir derdi var.

Hepimizin ortak bir derdi var biz anlaşılmak istiyoruz. Karşımızdaki insan kim olursa olsun onu anlamak istiyoruz. Onunda bizi anlamasını istiyoruz. Bazen işin stratejisini bilmediğimizde işi kuralına göre yapmadığımızda çok iletişim kazalarına sebebiyet verebiliyoruz. Problem bize güçlenmek için gelir. İletişim marifeti arttıkça hakimiyeti artar insanın iletişim kalitesi hayatının kalitesini belirler. İletişimde ustalaşmak, aslında hayata ustalaşmak demektir. Eşini, çocuklarını, arkadaşlarını, müşterisini tanımak isteyenler işini, ilişkilerini, ticaretini, tecrübelerini, kararlarını, alışkanlıklarını, geleceğini değerlendirmek isteyenler, kendini daha iyi tanımak ve daha iyi bir iletişim kurabilmek önemlidir" dedi.

Seminer sonunda Çelikcan katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

BİZE ULAŞIN