Çocuğunuzu gücünüzle ezmeyin

Yıldırım Belediyesi’nin konuğu uzman pedagog Hatice Kübra Tongar’ın ‘Bağırmayan Anneler’ söyleşisine ilçe sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Tongar anne ve anne adaylarına önerilerde bulundu

Çocuğunuzu gücünüzle ezmeyin
Yıldırım Belediyesi'nin devam eden kültür sanat sezonunda, konusunda uzman isimleri Yıldırımlılarla buluşturmaya devam ediyor. Uzman Pedagog Hatice Kübra Tongar, 'Bağırmayan Anneler' adlı söyleşisi ile Barış Manço Kültür Merkezi'ni dolduran ilçe sakinleriyle bir araya geldi. Düzenlenen söyleşiyie Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de katıldı.

ANNELER BİLİNÇLENDİ
Uzman Pedagog Hatice Kübra Tongar düzenlenen söyleşiye katılan anne ve anne adaylarına önerilerde bulundu. Günümüzde anne ve anne adaylarının artık bilinçlendiğini ancak yine de çocuk yetiştirme konusunda birçok yanlış uygulamaların yapıldığını dile getiren Tongar, "Çocuklarınıza rica dili ile emir vermeyin. Çocuğunuzu gücünüzle ezmeyin. Çocuğunuzun birinciliğini kabul edin, mukayese etmeyin. Bir yetişkine söyleyeceğiniz hiçbir şeyi çocuğunuza söylemeyin. Ve çocuğunuzun bize olan gereksinimini koz olarak kullanmayalım" dedi. Programın sonunda Yıldırım'da gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyetini dile getiren Tongar, katkılarından dolayı Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve ekibine teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN