Uludağ’da yeni yıl bir başka güzel

Yeni yılı Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da karşılayan yerli ve yabancı ziyaretçiler, kayak pistlerine akın etti

Uludağ’da yeni yıl bir başka güzel
Hafta sonuyla birleşen 3 günlük yılbaşı tatilinde binlerce kişinin akın ettiği Uludağ'da, yoğunluk sürüyor. Körfez ülkelerinden gelen binlerce turist ve yerli ziyaretçilere tatil süresince yüzde 100 dolulukla hizmet veren tesisler, şimdi de günübirlik tatilcilerle dolup taşıyor. Binlerce kişinin buluştuğu Uludağ'daki pistlerde adım atacak yer kalmadı.

KAR KEYFİ
Ziyaretçiler, pistlerde kayak, kızak ve snowboard yaparak ya da kar motoru gezintileriyle karın ve tatilin tadını çıkardı. Tatilcilerden Tanju Anar, yılbaşını fırsat bilip Uludağ'a kayak yapmaya geldiklerini söyledi. Uludağ'ı herkese tavsiye ettiğini belirten Anar, "Hava güneşli gözüküyordu ama biraz sisli şu an. Kar sevincimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bu kış boyunca her hafta gelmeyi düşünüyoruz." ifadesini kullandı. Uludağ'a arkadaşlarıyla beraber Yalova'dan gelen Ahmet Arslan da yılbaşı tatillerini Uludağ'da geçirmenin güzel olduğunu kaydetti.

88 SANTİMETRE
Bu arada Uludağ'da kar kalınlığı 88 santimetreye ulaştı. Bursa Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, "oteller bölgesi"ndeki kar kalınlığı, son yağışların ardından 88 santimetreyi buldu. Hava sıcaklığının en düşük sıfırın altında 3, en yüksek sıfır derece olarak ölçüldüğü Uludağ'da, kar yağışının gün boyunca devam etmesi bekleniyor. Öte yandan, bölgede yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi zaman zaman 100 metrenin altına düşüyor. Uludağ'a gelen yerli ve yabancı turistler, sise rağmen kayak yaparak karın tadını çıkarıyor.
BİZE ULAŞIN