Vali Büyükakın gazetecilerle bir araya geldi

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilde görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.

Vali Büyükakın gazetecilerle bir araya geldi

Basının kamuoyunu bilgilendirme ve kamuoyu oluşturmada önemli bir güç olduğuna dikkat çeken Vali Büyükakın "Basın mensupları şehrin hafızası, şehir gündeminin takipçisi dolayısıyla şehrin bugününe, yarınına etki eden önemli bir güç. Halkımızın haber alma hakkının hizmetkarı olan, gece gündüz demeden ilkeli, tarafsız ve doğru haber yapmak için çalışan tüm basın mensuplarımızın bu önemli gününü kutluyor ve başarılar diliyorum. Basın mensuplarının yaptığı iş çok önemli. Şehirlerin yönetiminde önemli rolleri var" dedi.

Basının bir şehrin hafızası olduğunu dile getiren Vali Büyükakın, "Biz yöneticilerin yaptığı işleri kamuoyuna duyurmak kadar takip etmek, işleyişini sürdürmesini sağlamak gibi bir rolünüzde bulunuyor. Bunu önemsemenizi hizmetleri sahiplenip takip etmenizi oldukça önemsiyorum" ifadesinde bulundu.
Samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada gazetecilerin beklenti ve taleplerini soran Vali Büyükakın, basın mensupları ile tek tek ilgilenerek sorularını yanıtladı.

Buluşmada Vali Büyükakın'a, Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu ile İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Seviye Beyli de eşlik etti.

BİZE ULAŞIN