Başkan Uyan: “Gazetecilik en iyi mesleklerden bir tanesi”

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Tekirdağ il genelinde görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Başkan Uyan: “Gazetecilik en iyi mesleklerden bir tanesi”

Düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanı İbrahim Uyan, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Marmaraereğlisi Belediyesi'nin 2017 yılı faaliyetleri basın mensuplarına anlatan Başkan Uyan, 20 yılık belediye başkanlığı sürecinde vatandaşın tek bir kuruşuna tenezzül etmediğini söyledi. Uyan, "Biz her yıl oluğu gibi bunu geleneksel hale getirdik. Birlik beraberlik içerisinde güzel bir akşam geçirmeyi diliyorum. Amacımız tabi ki hem sizlerle birlikte olmak, hem sizin dertlerinizi, sorunlarınızı dinlemek, aynı zamanda bölgede bizlerin sizlerden faydalanabileceği fikirleriniz varsa onları sizden alıp değerlendirmek. Sizlerin düşüncesi, fikirleri bizler için çok önemli. Bu sene Marmaraereğlisi Belediyesi'nin basında bin 442 tane haberleri çıkmış. Bunlar resmi bilgiler. Bunlar sizlerin sayesinde yapılan haberler" dedi.

"GAZETECİLİK EN İYİ MESLEKLERDEN BİR TANESİ"

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, gazetecilik mesleğinin kamuoyunu aydınlatma açısından çok önemli bir meslek olduğunu dile getirdi. Uyan, "Yapmış olduğunuz meslek en iyi meslek dallarından bir tanesi. Yapmış olduğunuz habercilik yazılı ve görsel medyanın kamuoyuna hizmetin ibadet kadar kutsal olduğunu ben düşünüyorum. Yazılı ve görsel basının farkı daha belirgindir. Tabi sosyal medya da günümüzde etkindir. Ben geçen hafta arşivleri karıştırırken 1999 yılındaki birçok gazete haberini gördüm. Düşünün, 20 sene yapmış olduğumuz gazete haberini 20 yıl sonra arşivden çıkarıp görebiliyoruz. Yatırımlarımızla ilgili arkadaşlarımız sizlere bilgilendirmede bulunacak. Biz bu kadar basın mensubuyla bir araya gelmişken ben sizlerin aydın fikirleriniz dinleyeceğim. Sizlerden alacağımız bilgiler bizleri daha da farklı aydınlatacaktır. Böyle yaptığımız görüşmelerde çok güzel fikirler ortaya çıkıyor. Ben katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"BELEDİYE BAŞKANLARININ 5 KRİTERİ OLMALI"

Son olarak örnek bir belediye başkanında olması gereken nitelikleri aktaran Başkan Uyan, "Bence belediye başkanları 5 kritere sahip olmalı. İlk olarak doğruluk ve dürüstlükten ayrılmayacak. İkincisi; içinde insan sevgisi olacak, insanları sevecek, kucaklayacak. İnsanlar gece 02.00'da annem hasta dediğinde belediyenin imkanlarını seferber edecek, onunla ilgilenecek. Üçüncüsü, çok iyi bir aile babası olması lazım. Aileyi yönetemeyen toplumu yönetemez. Dördüncüsü, kendi işinde başarılı olması lazım. Kendi işinde başarılı değilsen belediye başkanlığında başarılı olman beklenemez. Beşincisi ise iyi bir siyasetçi olmak. İyi bir siyasetçi halkını da kucaklar" ifadelerini kulandı.

Başkan Uyan'ın konuşmasını ardından Belediye Başkan Yardımcıları İrfan Tütün, Ümit Kartal, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden inşaat mühendisi Sinem Özüpek, 2017 yılı faaliyetlerini aktardı. Faaliyetlerin aktarılmasının ardından Marmaraereğlisi Belediyespor Kulübü Antrenörü Meral Canberk ve Kulüp Başkanı Servet Ünal, spor alanında alınan başarılı sonuçları anlattı.

BİZE ULAŞIN