Minik öğrenciler sokak hayvanları için kulübe yaptı

Edirne'nin Keşan ilçesinde Anafartalar İlkokulu öğrencilerinin 2018 yılı stratejik planı doğrultusunda sokak hayvanları için kulübe yaptı.

Minik öğrenciler sokak hayvanları için kulübe yaptı

Anafartalar İlkokulu'nun sosyal projelerden sorumlu ekibi, veliler ile birlikte sokak hayvanlarına dikkat çekmek amacıyla kulübe yaptı. Plan kapsamında yapılan kulübelerde sokak hayvanlarının barınması hedefleniyor.

Çalışmaya katılan öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve Okul Müdürü Necdet Şen ile okul idaresi tarafından, katılım belgesi takdim edilirken, sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere mama da hediye edildi.

Projenin amacı hakkında bilgi veren İlhan Saz, "Çocukların sokak hayvanlarına olan duygularını güçlendirmek, sokakta yaşayan hayvanların kısıtlı yaşam alanlarının olması, sahipsiz hayvanlara yaşam hakkı tanınması gibi konularda farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz.

Çocuklarda yardımlaşma ve paylaşma bilincini oluşturmayı hedefliyoruz. Ülkemizdeki hayvan barınaklarının ihtiyaçlarına dikkat çekerek yardım etmeliyiz. Proje için katkı sunan herkese teşekkür ederim" dedi.

BİZE ULAŞIN