Gençlik merkezine Ankara’dan onay

Yıldırım’da gençlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapılması planlanan Gençlik Merkezi projesi onaylanarak ihaleye çıkarıldı

Gençlik merkezine Ankara’dan onay

Yıldırım Belediyesi'nin Değirmenönü, Karapınar bölgesinde kente kazandırmaya hazırlandığı önemli projelerden biri olan Yıldırım Beyazıd Gençlik Merkezi'nde, ihale aşamasının tamamlanmasının ardından kısa sürede içerisinde yapılacak yer teslimiyle inşaat başlayacak. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin yoğun Ankara mesaisi sonrası planları onaylanan ve ihalesi yapılan Yıldırım Beyazıd Gençlik Merkezi'nin inşası, üstlenici firmaya yer tahsisinin yapılmasıyla birlikte başlayacak. Toplam 5 bin 246 metrekare inşaat alanına sahip olan merkezde; derslikler, çok amaçlı salon, seminer salonu, sinema salonu, kütüphane, fitness salonu, açık spor alanları, eğlence merkezi ve kafeteryalar yer alacak.

SÖZLER YERİNE GETİRİLİYOR
Gençler için hayata geçirilen her projenin ülkenin geleceğine yapılacak en doğru yatırım olduğunun altını çizen Başkan Edebali, Yıldırım Beyazıd Gençlik Merkezi'nde inşaat aşamasına gelinmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Gençlik merkezinin kentteki genç nüfus potansiyelinin bir çok beklentisine cevap vereceğini dile getiren Edebali, "Gençlerin spor, kültür ve sanat ile iç içe büyümesini istiyoruz. Sanatı, kültürü, bilimi bilen, bunu yaparken değerlerine, tarihine, kültürüne ve inançlarına bağlı olan nesiller olarak gelişmeleri ülkemizin geleceği ve dünyaya yön verecek kişiler olarak yetişmeleri için şart. Bunu sağlamak ve gençlerimizin beklentilerine cevap verebilmek adına vatandaşlarımıza yapmaya söz verdiğimiz gençlik merkezini inşa etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımıza kaliteli yaşam koşulları sağlamak adına doğru ve nitelikli eğitim, kültür ve sanat faaliyetlerine katılacakları merkezler inşa etmeliyiz" dedi.

BİZE ULAŞIN